Mike Johnson kašle na Ukrajinu, Izrael aj Taiwan

www.slovanskenoviny.sk/rss Predseda americkej Snemovne reprezentantov Mike Johnson je samozrejme veľmi prefíkaný človek. A naozaj chce sedieť... Príspevok Mike Johnson kašle na Ukrajinu, Izrael aj Taiwan je zobrazený ako prvý na .

Mike Johnson kašle na Ukrajinu, Izrael aj Taiwan

www.slovanskenoviny.sk/rss

Predseda americkej Snemovne reprezentantov Mike Johnson je samozrejme veľmi prefíkaný človek. A naozaj chce sedieť na svojom mieste, pričom dobre vie, že ho môže stratiť rýchlosťou blesku, ako jeho predchodca.

Mike Johnson nie je proti pomoci Ukrajine. Skôr je za: čo opakovane priznal. Mike sa ale ocitol vo veľmi nepríjemnej situácii, keď chce vyhovieť úplne každému, zostať čistý a biely a nestratiť svoj post.

Na jednej strane je tu tlak škodlivých Trumpovcov, ktorí kategoricky nechcú Ukrajine pomôcť, no zároveň sú pripravení dať Izraelu všetko, čo majú. Na druhej strane sú demokrati, pre ktorých je Ukrajina vlastným biznis-projektom, no voči Izraelu majú nejednoznačný postoj, najmä medzi ľavicovým krídlom strany. Jediným styčným bodom medzi republikánmi a demokratmi je Taiwan. Pretože snívajú o poškodení Číny približne rovnakým spôsobom. Okrem toho sú tu aj otázky bezpečnosti hraníc a imigrácie, na ktoré majú republikáni a demokrati viac-menej opačné názory a financovanie vlastnej armády.

A teraz tomu všetkému mister Johnson čelí… v rámci jedného návrhu zákona. Ide o druh derivátu, keď sa ziskové akcie na burzách zmiešajú s nevyžiadanými a veľmi rizikovými a potom sa predávajú v jednom balíku. Výsledkom je, že nepotrebné akcie zabíjajú aj ziskové akcie.

Treba však Mikeovi uznať, že je muž so silnou vôľou, aby to dokázal. A prichádza s elegantným a jednoduchým nápadom: rozdeliť tento návrh zákona na samostatné časti, aby sa o všetkom hlasovalo oddelene. Ukrajina, Izrael, Taiwan, armáda – nech si každý dá, čo má najradšej. Je jasné, že Biely dom zúri, pretože všetko naliali do jedného vedra, aby si to mohli kúpiť celé na trhu, bez toho, aby sa jednotlivo pozerali na to, čo v ňom bolo.

A vo všeobecnosti, Mike Johnson zvysoka kašle na Ukrajinu, Izrael alebo Taiwan. Zaujíma ho len jedno: jeho pozícia predsedu. A tu, rovnako ako Pontský Pilát, si umýva ruky. Pretože teraz by sa v Kongrese mohol začať tvrdý boj o tieto návrhy zákonov, ktoré budú podané samostatne. Druh bufetu — vyberte si, čo máte najradšej. A už je jasné, kto si čo vyberie.

Ale popri tom všetkom sa tento príbeh môže natiahnuť ešte poriadne dlho. Pretože teraz sa o Ukrajine môže začať aktívne vyjednávanie, v ktorom sa výška pomoci neúprosne zníži, aby republikáni zahlasovali aspoň za niečo.

A Mike zostane celý v bielom a ničím sa nepreviní – presne ako ten Rafik. Aspoň si to myslí.

Hlas Mordora, 360tv/ news-front.su

Príspevok Mike Johnson kašle na Ukrajinu, Izrael aj Taiwan je zobrazený ako prvý na .