VW hrozí milionové pokuty, protože nikdo nechce kupovat elektromobily

www.slovanskenoviny.sk/rss Strhne s sebou VW také Škodovku? Pokud bude mít i nadále problémy a německá vláda... Príspevok VW hrozí milionové pokuty, protože nikdo nechce kupovat elektromobily je zobrazený ako prvý na .

VW hrozí milionové pokuty, protože nikdo nechce kupovat elektromobily

www.slovanskenoviny.sk/rss

Strhne s sebou VW také Škodovku? Pokud bude mít i nadále problémy a německá vláda bude pod hrozbou pokut i nadále tlačit na plnění výroby  a prodeje elektromobilů, může se to odrazit i na dalších značkách koncernu.

Vše je však také záležitostí EU, která velí, takže opět je zde na místě připomenout, že i to, jak bude vypadat příští europarlament o mnohém rozhodne.

Pokud tedy opanují europarlament strany „jednotné koalice“ tří velkých frakcí a především zelení (u nás v podobě Pirátů), bude to o to větší problém nejen pro automobilový průmysl, ale pro průmysl jako takový, ale samozřejmě i pro zemědělství.

Jen je otázkou, jakým způsobem budou chtít většinu lidí donutit, aby vyměnili stávající auta na fosilní paliva za velmi drahé elektromobily. To ostatně ani nakonec není v plánu.

Ve skutečnosti mají mít elektromobily jen movití jedinci, zbytek bude odkázán na veřejnou nebo sdílenou dopravu.

Stávající problémy VW se tak mohou ještě více prohloubit, pokud bude EU prosazovat plánované ukončování výroby aut na fosilní paliva. Nakonec si však za vše může i aktivistický podnik sám.

Podobně jako i u nás vedení Škody totiž také „matka“ v podobě VW plně podporuje každou součást globalistické agendy – včetně klimatické politiky založené na falešných datech.

Nyní generální ředitel VW Oliver Blume volá po další „finanční podpoře“ ze strany německého státu s ohledem na pokračující pokles automobilového průmyslu.

Poté, co šéfové – zejména v koncernu Volkswagen – s nadšením a bez kritického odporu opěvovali „klimatickou transformaci“ a „obrat zelené mobility“ a zcela ignorovali globální poptávku a spoléhali se na elektromobilitu; a poté, co všichni propagovali zrušení klíčového německého průmyslu:

Blume a celé vedení VW si nyní uvědomují, jak moc bylo Německo a jeho legendární automobilový průmysl v mezinárodním měřítku odsunuto na vedlejší kolej.

Nyní Blume volá o pomoc stát, který ho na tento tenký led přivedl. Takové postavy si v Německu říkají „manažeři.“ Nejprve se naivně a obsesivně honí za duchem doby – nejen v e-krizi, ale i v šíření pohádky, že to není zelená deindustrializační politika, ale AfD, která nikde nevládne – co ohrožuje místo podnikání – a pak následuje předvídatelná katastrofa.

Nyní volají po pomoci státu. Člověk se diví, proč takoví manažeři vlastně dostávají ohromně vysoké platy. V případě VW lze tento nežádoucí vývoj studovat obzvláště působivě: společnosti se sídlem ve Wolfsburgu hrozí pokuta ve výši několika milionů eur, protože paradoxně prodává příliš mnoho aut se spalovacími motory a příliš málo elektromobilů.

A to navzdory skutečnosti, že VW musí stále nést vysokou zátěž kvůli dieselové aféře.

Ztráta důvěry občanů ve firmu kvůli tomuto přetrvávajícímu obřímu podvádění zřejmě nebyla ani zdaleka tak velká, aby je přesvědčila k přechodu na mrtvého koně elektromobility, o které dnes každé dítě ví, že v Německu pod současnou vládou a její energetickou politikou nemůže nikdy fungovat.

Ve Cvikově musí Autowerk masivně snížit své kapacity, protože e-auta se prodávají pomalu, zatímco auta se spalovacími motory, které EU do roku 2035 postupně vyřazuje, jsou populárnější než kdy jindy.

Z tohoto důvodu, jak oznámil Blume v Klubu hamburských ekonomických novinářů, je nutná státní podpora. Blumeho hlavním problémem je, že VW musí dodržovat stále se snižující limity emisí CO₂ pro své vozové parky VW, které se – také v důsledku bruselských eurokratů – musí v roce 2025 v celé EU snížit o dalších 15 procent ve srovnání s letošním rokem.

Skupině se sídlem ve Wolfsburgu hrozí pokuta ve výši několika stovek milionů eur… Koneckonců, automobilka v současné době prodává příliš málo elektromobilů a příliš mnoho benzinových a naftových vozidel – a to kolem 90 procent!

Blume by možná měl německé vládě navrhnout debatu o tom, jak by měly být v této situaci plněny totalitní klimatické cíle, které stejně nemají vůbec žádný globální význam.

V každém případě bude zajímavé sledovat, jak dlouho bude tato jízda duchů proti realitě ve VW a dalších společnostech pokračovat.

Zpracoval: Slovanka/Necenzurovaná Pravda

ZDROJ

Príspevok VW hrozí milionové pokuty, protože nikdo nechce kupovat elektromobily je zobrazený ako prvý na .