Médiá označili cieľ izraelského útoku v Iráne

www.slovanskenoviny.sk/rss Cieľom izraelského útoku v Iráne bol radar protivzdušnej obrany zapojený do obrany jadrového zariadenia Natanz,... Príspevok Médiá označili cieľ izraelského útoku v Iráne je zobrazený ako prvý na .

Médiá označili cieľ izraelského útoku v Iráne

www.slovanskenoviny.sk/rss

Cieľom izraelského útoku v Iráne bol radar protivzdušnej obrany zapojený do obrany jadrového zariadenia Natanz, informovala ABC s odvolaním sa na amerického predstaviteľa.

“Izraelčania mierili na radar protivzdušnej obrany, ktorý je súčasťou obrany jadrového zariadenia v Natanze,” uviedol televízny kanál vo vyhlásení.

Televízna stanica uviedla, že izraelské stíhacie lietadlo vypálilo počas útoku na Irán tri rakety. Predbežné hodnotenia naznačujú, že radar bol vyradený z prevádzky, ale hodnotenie ešte nebolo ukončené.

Podľa amerických médií Izrael v piatok večer uskutočnil „obmedzený“ odvetný útok na ciele v Iráne. V blízkosti mesta Isfahán boli hlásené výbuchy. Iránska štátna agentúra IRIB uviedla, že v mnohých provinciách krajiny zareagovali systémy protivzdušnej obrany na priblíženie sa bezpilotných lietadiel.

Tasnim uviedol, že jadrové zariadenia v provincii Isfahán sú úplne bezpečné. Traja iránski predstavitelia zároveň pre New York Times potvrdili, že cieľom útokov bola letecká základňa neďaleko Isfahánu.

Iránsky minister zahraničných vecí Hossein Amir Abdollahian uviedol, že bezpilotné lietadlá zostrelené nad Isfahánom nespôsobili žiadne škody a obvinil „proizraelské“ médiá, že sa snažia zveličovať vplyv útoku.

K útoku došlo takmer týždeň po tom, čo Irán spustil masívny raketový útok na Izrael. MAAE už skôr informovala, že Irán zvýšil produkciu uránu obohateného na 60 %, a to aj v podzemnom zariadení v Natanze.

skspravy.sk

Príspevok Médiá označili cieľ izraelského útoku v Iráne je zobrazený ako prvý na .