Američan sa podpálil na protest proti súdnemu procesu s Trumpom

www.slovanskenoviny.sk/rss Pred budovou súdu, kde sa na dolnom Manhattane koná štvrtý deň trestného procesu s Donaldom... Príspevok Američan sa podpálil na protest proti súdnemu procesu s Trumpom je zobrazený ako prvý na .

Američan sa podpálil na protest proti súdnemu procesu s Trumpom

www.slovanskenoviny.sk/rss

Pred budovou súdu, kde sa na dolnom Manhattane koná štvrtý deň trestného procesu s Donaldom Trumpom, sa upálil muž, strašnú scénu zachytila televízia CNN a v reálnom čase opísala moderátorka Laura Coatesová.

Mimoriadny incident, ktorý sa najskôr mylne považoval za aktívneho strelca, zachytili naživo v piatok o 13:36 miestneho času. Krátko na to prišli na miesto policajti a požiar uhasili. Muž, 37-ročný Maxwell Azzarello zo St. Augustine na Floride, sa podľa svedkov zdal byť stále nažive a odviezli ho sanitkou.

“Máme muža, ktorý sa podpálil, muž sa práve teraz polial pred budovou súdu,” povedala Coatesová v klipe CNN po tom, čo sa opravila zo správy o “aktívnej strelkyni”.

“Naše kamery sa otáčajú, práve teraz sa muž zapálil pred budovou súdu na Manhattane, kde čakáme, ako sa budú písať dejiny.” Odišla kompletná porota. Sledujeme muža, ktorý je dnes pred budovou súdu úplne vyzdobený, sledujeme, ako okolo jeho tela a osoby vzplanú viaceré požiare.“

„Videli sme rameno, ktoré bolo viditeľné a bolo pohltené totálnymi plameňmi. Nastáva chaos. Ľudia sa práve teraz pýtajú, či sú ľudia v nebezpečenstve. Pozerám sa cez nádvorie – je tam muž, ktorý mu uháňa na pomoc. Sú tam kabáty, ktoré sa snažia uhasiť oheň. Máme členov ochranky, na miesto sa ponáhľa NYPD,“ pokračovala Coatesová.

“Snažia sa bojovať – na mieste sú dôstojníci.” Práve teraz je prítomný hasiaci prístroj, ktorý sa pokúša uhasiť tohto muža. Ľudia lezú cez barikády, aby sa pokúsili oddeliť verejnosť, aby uhasili plameň na tomto mužovi. Práve teraz sa zapálil pred budovou súdu.“

Správa novinárky dosiahla hrozivé detaily, keď opísala zápach „horiaceho mäsa“ vo vzduchu a zjavný urýchľovač ohňa.

Newyorská polícia neskôr uviedla, že Azzarello sa zatúlal do parku, vyhodil niekoľko letákov a zapálil sa, kým spadol na barikádu newyorskej polície. V súčasnosti je v kritickom stave na popáleninovej jednotke Cornell University.

Azzarello prišiel do New Yorku začiatkom týždňa, povedal Joe Kenny, šéf detektívov newyorskej polície. Kenny nazval incident „založený na propagande“.

Len pár sekúnd predtým, ako sa podpálil, Azzarello siahol do tašky a schmatol hromadu letákov, ktoré vyhodil do vzduchu – vrátane niektorých s nápismi: „Zapálil som sa pred Trumpovým procesom“ a napodiv: Skutočná história sveta (vydanie Strašidelný karneval).

V manifeste s 2 648 slovami zverejnenom online pred incidentom Azzarello – ktorý sa identifikoval ako investigatívny výskumník – uviedol, že sa upálil ako „extrémny akt protestu“ proti „totalitnému podvodu“ a hroziacej „apokalypse“ fašistického svetového prevratu“.

Hrôzostrašná scéna sa odohrala, keď bola v piatok konečne zostavená porota pre Trumpov proces. Trump je obvinený z falšovania obchodných záznamov s cieľom zakryť platby určené na umlčanie sexuálneho škandálu počas predvolebnej kampane v roku 2016.

Úvodné vyhlásenia, kde prokurátori a obhajcovia prokuratúry aj obhajoby predstavia svoje prípady už v pondelok.

Prípad pramení z tichej platby 130 000 dolárov počas prezidentskej kampane v roku 2016 hviezde porno Stormy Danielsovej. Platba prišla od Trumpovho bývalého  právnika Michaela Cohena, ktorý povedal, že mu to nariadil bývalý prezident.

skspravy.sk

Príspevok Američan sa podpálil na protest proti súdnemu procesu s Trumpom je zobrazený ako prvý na .