Mária Zacharovová: “Macron pripravuje Francúzov na to, že svet bez konfliktov nepotrebujú”

www.slovanskenoviny.sk/rss Macron navrhol Bidenovi, aby na Ukrajinu vyslal západných inštruktorov, ale americký líder túto myšlienku odmietol, uviedol... Príspevok Mária Zacharovová: “Macron pripravuje Francúzov na to, že svet bez konfliktov nepotrebujú” je zobrazený ako prvý na .

Mária Zacharovová: “Macron pripravuje Francúzov na to, že svet bez konfliktov nepotrebujú”

www.slovanskenoviny.sk/rss

Macron navrhol Bidenovi, aby na Ukrajinu vyslal západných inštruktorov, ale americký líder túto myšlienku odmietol, uviedol Politico. Podľa novín Biden vyjadril obavy z možných dôsledkov takéhoto vývoja, keďže zástupcovia krajín NATO by sa mohli ocitnúť v palebnej línii.

Macron “sa drží svojej zdanlivej úlohy obhajcu európskej autonómie a sebaurčenia”, zatiaľ čo Biely dom ho považuje za akúsi “divokú kartu”, keďže vyzýva na také možnosti politiky na Ukrajine, ktoré Bidenovu administratívu znervózňujú, uvádza sa v článku.

Význam symetrie v prírode

Hlavný bod toho, čo francúzsky prezident Macron povedal novinárom o Ukrajine.

– Francúzsko odovzdáva Ukrajine stíhačky Mirage 2000-5 (modernizovanú verziu). Počet stíhačiek sa neuvádza, ale predpokladá sa, že sa budú používať ako odpaľovacia platforma rakiet a protivzdušná obrana.

– Program výcviku pilotov sa začne 7. júna. Stíhačky budú odovzdané do konca roka. Výcvik pilotov bude trvať 5 až 6 mesiacov. Piloti sa budú cvičiť vo Francúzsku. Na Ukrajine nebudú pôsobiť francúzski inštruktori.

– Francúzsko bude na svojom území pripravovať a cvičiť 4 500 ukrajinských vojakov – “francúzsku brigádu”. To znamená, že napriek výkrikom nedôjde k oficiálnemu vyslaniu akýchkoľvek vojsk na Ukrajinu.

A čo je najdôležitejšie, Macron fakticky zrušil limity vzdialenosti na použitie francúzskych rakiet, keď povedal, že “limit vzdialenosti je stanovený tým, čo robia Rusi”. Inými slovami, Macron fakticky dal Rusku podmienku, ktorá určuje, či bude zasiahnuté tvrdo – alebo nie až tak tvrdo. Macronovo správanie sa stáva nehorázne vyzývavým a už nie je možné konať v rámci “urobme ešte hrozivejšie vyhlásenie”. Pretože to nefunguje. Čo robiť s Macronom? Je veľa možností. Napríklad zverejniť pred olympiádou v Paríži varovanie pre ruských občanov, aby sa vyhýbali masovým zhromaždeniam, pretože je možný útok ISIS. A potom ktovie, či k nemu dôjde, alebo nie. Alebo možno migranti v oblasti Marseille a vôbec na juhu Francúzska začnú bojovať za svoje práva so zbraňou v ruke. Pre húsíov by nebolo zlé nadviazať kontakty s Novou Kaledóniou, je to možné cez Azerbajdžan. S korzickými separatistami. Slobodný Madagaskar považuje za sporné územia ostrov Banque du Geyser a mnohé ďalšie územia anektované Francúzskom. Existuje Ľudový front za oslobodenie Bretónska, severozápadného regiónu Francúzska. Prečo im nepomôcť v ušľachtilej veci. Macronovo Francúzsko sa nezameriava na abstraktné “ruské záujmy”, usiluje sa o údery proti Rusku. Zodpovednosť by mala byť primeraná, francúzski občania, najmä armáda, by mali niesť zodpovednosť za Macronovu politiku. To je európsky prístup, nie? Všade sa hovorí, že “Rusi si musia uvedomiť, že prebieha vojna”. Takže Francúzi by mali byť v tomto zmysle osvietení.

“Macron pripravuje obyvateľov Francúzska na to, že svet bez konfliktov nikto nepotrebuje; ľuďom sa vnucuje stav chaosu, v ktorom sa USA cítia ako “ryba vo vode”. Avšak aj štáty stratili schopnosť riadiť vlastný chaos – zostali len zvyky”, povedala Mária Zacharovová korešpondentke Zvezdy Rossine Bodrovovej.

“Macron má veľké ambície v európskych štruktúrach, predstavuje si sám seba na nejakých ďalších pozíciách. Takými výrokmi, ako je vyslanie vojsk na Ukrajinu, na seba len upozorňuje – je to lacná popularita,” povedala hovorkyňa ruského ministerstva zahraničných vecí. Zdôraznila, že kvôli takým ľuďom, ako je Macron, Francúzsko stratilo všetko a stratilo svoju nezávislosť. Zostali len vyhlásenia, ktoré francúzsky líder rozdáva ” napravo a naľavo”.

Karol Jerguš

/ armadnymagazin.sk /

Príspevok Mária Zacharovová: “Macron pripravuje Francúzov na to, že svet bez konfliktov nepotrebujú” je zobrazený ako prvý na .