Szijjártó: Americká a európska stratégia o Ukrajine úplne zlyhala

www.slovanskenoviny.sk/rss „Stratégia vyvinutá Európou a Spojenými štátmi ohľadom konfliktu na Ukrajine úplne zlyhala.“ Vyhlásil to minister zahraničných... Príspevok Szijjártó: Americká a európska stratégia o Ukrajine úplne zlyhala je zobrazený ako prvý na .

Szijjártó: Americká a európska stratégia o Ukrajine úplne zlyhala

www.slovanskenoviny.sk/rss

„Stratégia vyvinutá Európou a Spojenými štátmi ohľadom konfliktu na Ukrajine úplne zlyhala.“ Vyhlásil to minister zahraničných vecí a vonkajších ekonomických vzťahov Maďarska Peter Szijjártó v prejave v jednom z popredných japonských think-tankov Sasakawa Peace Foundation, informuje agentúra TASS a sprostredkovane web eadaily.com.

„Stratégia, ktorú vyvinula Európa a Spojené štáty ako odpoveď a reakcia na vojnu, úplne zlyhala,“ povedal, pričom poznamenal, že takýto názor je „v rozpore s liberálnym mainstreamom v Európe“, ale je v súlade s názormi „globálnej väčšiny“.

Čo sa „podarilo“? Nič, okrem státisícov mŕtvych

„Keď sme pred viac ako dvoma rokmi diskutovali o prvom balíku sankcií, položil som otázku ([čo je účelom reštriktívnych opatrení). Odpoveď znela: „Peter, ciele sankcií sú nasledovné: dostať Rusko ekonomicky na kolená a priblížiť sa k ukončeniu vojny,“ pripomenul Szijjártó. „Rusko na kolenách? Ďaleko od toho. Sme bližšie ku koncu vojny? Určite nie.“ – pridal maďarský diplomat.

Falošné sebauspokojenie

Peter Szijjártó zároveň poznamenal, že európska ekonomika sankciami utrpela a západoeurópske krajiny, ktoré sú „veľmi hrdé na to, že sa zbavujú ruských energetických zdrojov“, ich v skutočnosti nepriamo kupujú. Ako príklad minister zahraničia uviedol dodávky ropy z Indie.

Štrnásť nezmyselných „omylov“

„Teraz diskutujeme o 14. balíku sankcií. Rozumieš? Niečo sa ti nepodarilo 13-krát a pokúsiš sa to urobiť na 14-tykrát. To je trochu v rozpore s maďarskou logikou,“ povedal minister zahraničných vecí Maďarska a zažartoval, že takáto logika môže byť trochu špecifická, keďže Rubikovu kocku vynašiel práve Maďar.

/ hlavnydennik.sk /

Príspevok Szijjártó: Americká a európska stratégia o Ukrajine úplne zlyhala je zobrazený ako prvý na .