Hlas-SD aj PS chystajú snemy. Budú si voliť predsedov

www.slovanskenoviny.sk/rss Šutaj Eštok: Grécka cesta nehrozí Strana Hlas-SD bude mať snem 1.júna v Košiciach, na ktorom si... Príspevok Hlas-SD aj PS chystajú snemy. Budú si voliť predsedov je zobrazený ako prvý na .

Hlas-SD aj PS chystajú snemy. Budú si voliť predsedov

www.slovanskenoviny.sk/rss

Šutaj Eštok: Grécka cesta nehrozí

Strana Hlas-SD bude mať snem 1.júna v Košiciach, na ktorom si delegáti druhej najsilnejšej koaličnej strany zvolia nového predsedu po Petrovi Pellegirnim, ktorý bol zvolený za nového prezidenta SR.

V politickej diskusii na TA3 V politike to potvrdil Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD), generálny manažér Hlasu a minister vnútra slovenskej vlády.

Aj Progresívne Slovensko chystá snem na 4.mája. Michal Šimečka, aktuálny predseda hnutia PS ohlásil, že sa bude opäť uchádzať o riadiacu funkciu v hnutí. Na otázku moderátora, či Ivan Korčok bude protikandidátom na post predsedu odpovedal „nie“ a nevie „predikovať“ ako sa neúspešný kandidát na prezidenta rozhodne. Šimečka nebude mať na sneme nijakých protikandidátov.

Iná je však situácia na posty podpredsedov a členov predsedníctva, kde je podľa jeho slov „silná konkurencia“.

V Hlase podľa vyjadrenia Šutaja Eštoka je vôľa členov užšieho vedenia dohodnúť sa na nástupcovi po Petrovi Pellegrinim. Verí, že Hlas bude silnou stranou aj po odchode P.Pellegriniho.

Značnú časť relácie venovali otázke, kto bude novým predsedom parlamentu a či Hlas nakoniec ustúpi tlaku predsedu SNS Andrej Danka, ktorého nepriamo podporil v ambíciách na druhú najvyššiu funkciu v štáte aj premiér Robert Fico. Najdiskutovanejšou bola totiž stabilita vládnej koalície.

Podľa Šutaja-Eštoka platí koaličná zmluva, preto nevidí dôvod na jej otváranie, ktoré by naopak mohlo ohroziť stabilitu vládnej koalície. Oznámil, že oficiálnym kandidátom Hlasu na post predsedu NR SR bude Richard Raši, keďže Denisa Saková chce pokračovať na poste ministerky hospodárstva.

Progresívne Slovensko Rašiho pravdepodobne nepodporí, Šimečka si to nevie predstaviť po skúsenostiach s vedením schôdzí parlamentu.

Pri komentovaní legislatívnej istoty dôchodcov na vyplácanie 13. dôchodku Šimečka vyslovil obavu, že Slovensko čaká štátny bankrot a „grécka cesta“. Tento naratív Šutaj Eštok odmietol a poukázal na fakt, že predošlé vlády Matoviča, Hegera a Ódora spôsobili diery vo verejných financkách, ktoré bude musieť zaplátať minister financií Ladislav Kamenický (Smer-SD).

skspravy.sk

Príspevok Hlas-SD aj PS chystajú snemy. Budú si voliť predsedov je zobrazený ako prvý na .