Exkluzívny prieskum dôveryhodnosti členov Ficovho kabinetu: Vieme, ktorí ministri si polepšili

www.slovanskenoviny.sk/rss Agentúra FOCUS pre TV Markíza pripravila exkluzívny prieskum dôveryhodnosti členov kabinetu Roberta Fica, informuje portál... Príspevok Exkluzívny prieskum dôveryhodnosti členov Ficovho kabinetu: Vieme, ktorí ministri si polepšili je zobrazený ako prvý na .

Exkluzívny prieskum dôveryhodnosti členov Ficovho kabinetu: Vieme, ktorí ministri si polepšili

www.slovanskenoviny.sk/rss

Agentúra FOCUS pre TV Markíza pripravila exkluzívny prieskum dôveryhodnosti členov kabinetu Roberta Fica, informuje portál TV Markíza tvnoviny.

S najlepším výsledkom skončili minister práce Erik Tomáš a šéf rezortu školstva Tomáš Drucker. Dôveruje im 47 percent opýtaných. Tomášovi nedôveruje 47 percent respondentov a Druckerovi 44 percent.

Nasleduje šéf envirorezortu Tomáš Taraba. Pri ňom nastal zaujímavý posun. Kým v novembri po vzniku vlády mu dôverovalo 35 percent opýtaných respondentov, v apríli tohto roka si polepšil na 43 percent. Dôveryhodnosť sa mu dvihla najviac zo všetkých členov vlády.

Premiér v druhej polovici rebríčka

Za ním nasleduje minister investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Richard Raši s 42-percentnou dôveryhodnosťou. Rovnaké číslo dosiahli aj ministerka hospodárstva Denisa Saková a šéf rezortu vnútra Matúš Šutaj Eštok. Práve on si ako druhý najviac polepšil. Dôveryhodnosť mu stúpla o sedem percentuálnych bodov.

Nasledujú ministerka zdravotníctva Zuzana Dolinková a šéf diplomacie Juraj Blanár. Pod 40-percentnú dôveryhodnosť dosiahli minister financií Ladislav Kamenický a minister pôdohospodárstva Richard Takáč.

Premiérovi Robertovi Ficovi dôveruje 35 opýtaných respondentov a nedôveruje 64 percent. Oproti novembru mierne klesol.

Za predsedom vlády sa umiestnili minister obrany Robert Kaliňák, minister dopravy Jozef Ráž, šéf rezortu spravodlivosti Boris Susko, ministerka kultúry Martina Šimkovičová a podpredseda vlády pre Plán obnovy a odolnosti a využívanie eurofondov Peter Kmec.

Na samom chvoste rebríčka skončil minister cestovného ruchu a športu SR Dušan Keketi. Agentúra jeho dôveryhodnosť v novembri nemerala, pretože samotné ministerstvo vzniklo až po Novom roku.

Voliči PS dôverujú najviac Druckerovi

Agentúra zisťovala aj to, akú dôveryhodnosť majú ministri a premiér podľa voličov jednotlivých strán.

Voliči Smeru najviac dôverujú predsedovi vlády a strany Smer Robertovi Ficovi. Dôveru získal až 96 percent z nich.

Voliči najsilnejšej opozičnej strany Progresívne Slovensko zas za najviac dôveryhodného označili Tomáša Druckera. Dôveruje mu zhruba tretina z nich.

Podporovatelia koaličného Hlasu vyjadrili najväčšiu dôveru Richardovi Rašimu a to 79 percent.

Voliči SNS označili za najdôveryhodnejšieho ministra životného prostredia Tomáša Tarabu. Dôveruje mu 94 percent z nich.

Agentúra FOCUS realizovala prieskum v dňoch 28.3. – 2.4.2024 formou osobných rozhovorov. Výberovú vzorku tvorilo 1015 respondentov, ktorí reprezentujú populáciu SR vo veku nad 18 rokov z hľadiska pohlavia, veku, vzdelania, národnosti, veľkostných kategórií sídiel a krajského členenia.

Dostali otázku: „Do akej miery dôverujete alebo nedôverujete nasledujúcim členom vlády? Ak sa k danému členovi vlády neviete vyjadriť, pretože nepoznáte jeho meno, tak to, prosím, povedzte.“

skspravy.sk

Príspevok Exkluzívny prieskum dôveryhodnosti členov Ficovho kabinetu: Vieme, ktorí ministri si polepšili je zobrazený ako prvý na .