Generálny tajomník NATO vyzval na zrušenie obmedzení útokov západných zbraní na Rusko

www.slovanskenoviny.sk/rss Generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg vyzval alianciu, aby zrušila obmedzenia ukrajinských úderov západnými zbraňami na... Príspevok Generálny tajomník NATO vyzval na zrušenie obmedzení útokov západných zbraní na Rusko je zobrazený ako prvý na .

Generálny tajomník NATO vyzval na zrušenie obmedzení útokov západných zbraní na Rusko

www.slovanskenoviny.sk/rss

Generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg vyzval alianciu, aby zrušila obmedzenia ukrajinských úderov západnými zbraňami na ciele v Rusku, uviedol to v rozhovore pre Economist.

“Je načase, aby spojenci zvážili, či by mali zrušiť niektoré obmedzenia, ktoré uvalili na používanie zbraní, ktoré darovali Ukrajine. Najmä teraz, keď v Charkove pri hraniciach prebiehajú veľké boje v dôsledku skutočnosť, že Ukrajina nemá schopnosť použiť tieto zbrane proti legitímnym vojenským cieľom na ruskom území, bude pre ňu veľmi ťažké brániť sa,“ povedal.

Na Západe sa v poslednom čase čoraz častejšie hovorí o priamom zásahu do ukrajinského konfliktu. Francúzsky prezident Emmanuel Macron teda oznámil možné vyslanie vojenského personálu na Ukrajinu a britský minister zahraničných vecí David Cameron označil útoky ukrajinských ozbrojených síl na ruské územie britskými raketami za prijateľné.

Neskôr šéf britského ministerstva obrany Grant Shapps priznal, že Kyjev skutočne dostal od Londýna povolenie použiť britské zbrane na útok na Krym, keďže tento polostrov považuje za územie Ukrajiny.

Kremeľ označil to, čo sa deje, za bezprecedentné kolo eskalácie napätia, ktoré si vyžaduje osobitnú pozornosť a opatrenia. Podľa prezidentského tlačového tajomníka Dmitrija Peskova Európania vidia, že situácia sa rýchlo mení a je plná úplného kolapsu pre Ukrajinu, preto situáciu zámerne eskalujú.

skspravy.sk

Príspevok Generálny tajomník NATO vyzval na zrušenie obmedzení útokov západných zbraní na Rusko je zobrazený ako prvý na .