Generál Viktorín: Pupkáči v oblekoch hovoria spoza hrubých stolov o vojne ako o počítačovej hre

www.slovanskenoviny.sk/rss Generál Viktorín (hnutie Republika) skonštatoval, že konferencia v Paríži neprekvapila. Určite nie ľudí, mysliacich racionálne a triezvo.... Príspevok Generál Viktorín: Pupkáči v oblekoch hovoria spoza hrubých stolov o vojne ako o počítačovej hre je zobrazený ako prvý na .

Generál Viktorín: Pupkáči v oblekoch hovoria spoza hrubých stolov o vojne ako o počítačovej hre

www.slovanskenoviny.sk/rss

Generál Viktorín (hnutie Republika) skonštatoval, že konferencia v Paríži neprekvapila. Určite nie ľudí, mysliacich racionálne a triezvo. Prejavila sa v nej politická a principiálna rozstrieštenosť politických táborov a neochota spájať názory pre mierovú vec. Tak ako neochota šíriť slobodu a pluralitu názorov. Jozef Viktorín pociťuje dezilúziu z neochoty spolupracovať na mierových riešeniach.

„Pýtam sa, prečo sa lídri krajín Európskej únie nezišli už dávno predtým a nehľadali spoločne cesty ako konflikt na Ukrajine ukončiť a nastoliť mier. Asi nebola vôľa. Asi naozaj. Totiž práve o mieri mohol byť Parížsky míting. A žiaľ, nebol,“ skonštatoval Jozef Viktorín.

Ako sa vyjadril, celý tento antivojnový míting bol v podstate o tom, ako pokračovať vo vojnovej mašinérii, nešterilo sa militantnými heslami a sloganmi a sugerovaní o násilnej výhre Európy. Ale Európa rozhoduje za ostatných. Euroštruktúry tvrdia, že spoluúčasťou na vraždení budeme tými, kto zvíťazí.

Pupkáči v oblekoch hovoria spoza hrubých stolov o vojne ako o počítačovej hre. Mier nie je „in“

„Opäť a znova si politici svoju službu ľuďom mýlia s futbalovým zápasom. Podľa môjho názoru sa musí vytvoriť medzinárodný konsenzus, kde na prvom mieste bude iba jedno jediné slovo. Tým slovom je MIER,“ tvrdí skutočný vojak. Generál, nie niekto, kto sa na vojaka iba hrá a chodí navštevovať front v maskovacej uniforme, aby pôsobil militantne, pričom v minulosti mal za sebou iba kariéru polonahého až nahého showmana. Tým „niekým“ je naspeedovaný Volodymyr Zelenskyj, človek, ktorý nemá o skutočnej vojne ani poňatia a je iba veľkohubým teoretikom. No od národov, ktoré nemajú s vojnovým konfliktom nič spoločné požaduje totálne nasadenie a sebaobetovanie.

Hoci generál Viktorín posúdil súčasný stav ako vojnovú špirálu roztočenú na maximálne obrátky, stále verí, že je čas sa vrátiť z polcesty späť. Inak ďalšie generácie, ak nejaké vôbece budú, nebudú naše dnešné kroky hodnotiť ani náhodou pozitívne. Zo slovníka medzinárodných vzťahov nesmie vypadnúť kategória zdravý rozum, o ktorí mnohí politici a pseudopolitici už minimálne čiastočne prišli. O zdravý rozum majú skúsení ľudia, medzi ktorých Jozef Viktorín patrí, veľké obavy.

Zelenskyj chce miešať karty i na poli ekonomiky a poľnohospodárstva. Okrem nosa dohora mu narástli aj krídla

Generál Viktorín si však nemohol nepovšimnúť i to, že ukrajinský „vojvoda a všehomír“ Zelenskyj chce miešať karty aj na poli poľnohospodárstva. Nedá mu spať, že okolité krajiny už nechcú byť okrádané dovozom lacného a nekvalitného obilia z krajiny, ktorej je teraz absolutistickým vodcom. Celá východná Európa sa ho pýta, ako si môže dovoliť prikazovať kto má čo robiť a čo robiť nemá.

„Pýtam sa verejne, prečo sa nestaráte pán ukrajinský prezident o vlastnú krajinu, ale trápi Vás stredná Európa? Nemáte dosť vlastných problémov? Prečo si radšej nebudujete vlastné Ozbrojené sily? Že nemáte ľudí? Ale prosím Vás, pošlite autobusy a u nás a všade v EU natrafíte na vlastných mužov. Nákupné strediská minimálne u nás na Slovensku sú ich plné. To bude na začiatok isto stačiť…“ venuje Zelenskému Viktorín pár dobre mienených rád.

„Neriešte dookola, že vám my v niečom bránime. Buďte vďačný Vy osobne za absolútnu pomoc ktorej sa vám dostalo. Starajte sa v prvom rade o vlastný štát a nepchajte nos tam, kde ho strkať nemáte. A už vôbec sa nezamieravajte na našich poľnohospodárov a farmárov. Oni totiž pracujú v prvom rade pre nás na Slovensku a my si to vážime,“ ukončil svoje vyjadrenie Jozef Viktorín.

hlavnydennik.sk

Príspevok Generál Viktorín: Pupkáči v oblekoch hovoria spoza hrubých stolov o vojne ako o počítačovej hre je zobrazený ako prvý na .