VIDEO: Soták na tlačovke s Dolinkovou a Pellegrinim hovoril o darebákoch na ministerstve zdravotníctva

www.slovanskenoviny.sk/rss Ktorí rozhodujú o kategorizácii a od čias covidizmu klamali slovenskú verejnosť falošnými dátami „S debilmi... Príspevok VIDEO: Soták na tlačovke s Dolinkovou a Pellegrinim hovoril o darebákoch na ministerstve zdravotníctva je zobrazený ako prvý na .

VIDEO: Soták na tlačovke s Dolinkovou a Pellegrinim hovoril o darebákoch na ministerstve zdravotníctva

www.slovanskenoviny.sk/rss

Ktorí rozhodujú o kategorizácii a od čias covidizmu klamali slovenskú verejnosť falošnými dátami „S debilmi sa nestretávam,“ vyhlásil člen správnej rady breznianskej nemocnice a šéf Železiarní Podbrezová a kritizoval RTVS a novinárov ďalších médií, ktorí podľa neho nepomáhajú ľuďom a ešte dávajú aj hlúpe otázky. Pripomenul aj ako si Matovič z pomsty objednal na NAKA trestné stíhanie Klubu 500.

„Ja už by som ho vyšmaril pred mesiacom za uši,“ povedal generálny riaditeľ Železiarní Podbrezová a člen správnej rady breznianskej nemocnice Vladimír Soták na adresu šéfa analytikov na ministerstve zdravotníctva Mateja Mišíka, ktorý počas covidizmu segregoval občanov Slovenska na nadľudí a podľudí, likvidoval podnikateľom a živiteľom rodín ich živobytie a pripravoval ich o prácu nezmyselnými covidovými opatreniami.

Ministerka zdravotníctva Zuzana Dolinková (Hlas-SD) preradila nemocnicu v Brezne do vyššej kategórie, ako pôvodne bola. Oznámila to na tlačovke v Brezne, na ktorej bol aj Peter Pellegrini s riaditeľom Železiarní Podbrezová a členom správnej rady nemocnice Vladimírom Sotákom. Dolinková tvrdí, že nemocnica si o preradenie požiadala a môže tak urobiť do konca apríla každá nemocnica.

Vladimír Soták na piatkovej tlačovke k preradeniu nemocnice v Brezne do vyššej kategórie ostro kritizoval šéfa analytikov na ministerstve zdravotníctva Mateja Mišíka, ktorý počas covidizmu terorizoval ľudí aj podnikateľov

„Ja už by som ho vyšmaril pred mesiacom za uši,“ povedal generálny riaditeľ Železiarní Podbrezová a člen správnej rady breznianskej nemocnice.

Mišík ako analytik pracuje na optimalizácii siete nemocníc. Soták tvrdí, že mal zlé dáta. Podľa nej zaradili nemocnicu v Brezne do najnižšej, I. kategórie, ministerka Dolinková z Hlasu ju preradila do II. kategórie.

Na tlačovej besede, kde Soták kritizuje šéfa analytikov, je aj ministerka a predseda Hlasu Pellegrini. Ministerka sa svojho šéfa analytikov nezastala.

Soták povedal, že komisiu, ktorá rozhoduje o kategorizácii, treba vymeniť. Nazýva ju „bandou“.

Viac vo videu:

Vedúci Inštitútu zdravotníckych analýz (IZA) Matej Mišík počas leta v roku 2021 vyhlásil, že „očkovanie osôb 50 plus znamená, že okres sa automaticky dostane do nižšej farby, pretože toto očkovanie predstavuje obrovský benefit pre zdravotnícky systém, ktorý sa odľahčí. Prevádzky by to mali dopredu oznámiť, v akom režime fungujú a jeden z predpokladov, aby to fungovalo, je, že sa to bude dôsledne kontrolovať. Ak vybraný režim prevádzky nedodržia, budú sankcie. Presné detaily bude definovať Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) vo vyhláške.“

Breznianska nemocnica sa na základe Lengvarského reformy zdravotníctva dostala do najnižšej kategórie

„Nepotrebujeme ministra, ktorý si myslí, že si s nami môže vytierať zadok. Nech si to vyhodí z hlavy. Železiarne zamestnávajú vyše tritisíc ľudí a štátu odvedú cez 40 miliónov eur. Ak vo fabrike k niečomu dôjde a breznianska nemocnica by nefungovala, prekľajem celé ministerstvo zdravotníctva,“ tvrdil nahnevane ešte začiatkom roka 2023 Vladimír Soták, generálny riaditeľ Železiarní Podbrezová.

Fabrika je totiž akcionárom breznianskej nemocnice, ktorá sa podľa reformy ocitla v prvej, teda v najnižšej úrovni, len s povinným medicínskym programom.

Vlna nespokojnosti v horehronskej metropole vyústila do petície, ktorú podpísalo takmer 30-tisíc ľudí, rozhorčenie neskrýval ani primátor Tomáš Abel, ktorý poukazoval na početné úrazy v blízkych lyžiarskych strediskách aj hroziace komplikácie s dochádzaním tamojším cez častokrát neprejazdné horské priechody do Popradu či Banskej Bystrice. Napokon ostrá kritika a opodstatnené argumenty zabrali a ministerka Zuzana Dolinková sa rozhodla nemocnicu dočasne preradiť.

Od piatku 1. marca je tak vo vyššej, konkrétne druhej (regionálnej) úrovni. Pacienti sa tak nateraz nemusia obávať hodín, strávených na cestách, ktoré sú najmä v zime veľakrát neprejazdné.

Soták o policajnom vyšetrovaní Klubu 500 v článku TU a TU.


Zdroj: dennikn.sk (1), (2) / mybystrica.sk / YouTube / InfoVojna

Príspevok VIDEO: Soták na tlačovke s Dolinkovou a Pellegrinim hovoril o darebákoch na ministerstve zdravotníctva je zobrazený ako prvý na .