FT: Nord Stream zažaloval poisťovateľov za to, že nenahradili škody

www.slovanskenoviny.sk/rss Spoločnosť prevádzkujúca plynovody Nord Stream Nord Stream zažalovala poisťovacie spoločnosti v Londýne za to, že... Príspevok FT: Nord Stream zažaloval poisťovateľov za to, že nenahradili škody je zobrazený ako prvý na .

FT: Nord Stream zažaloval poisťovateľov za to, že nenahradili škody

www.slovanskenoviny.sk/rss

Spoločnosť prevádzkujúca plynovody Nord Stream Nord Stream zažalovala poisťovacie spoločnosti v Londýne za to, že odmietli uhradiť škody po výbuchoch, žaloba bola podaná na 400 miliónov eur, píše Financial Times s odvolaním sa na súdne dokumenty.

Je potrebné poznamenať, že spoločnosť minulý mesiac podala žalobu proti Lloyd’s of London a Arch Insurance.

“Nord Stream podal žalobu proti poisťovniam, vrátane Lloyd’s of London, vo výške 400 miliónov eur za to, že odmietli pokryť škody spôsobené výbuchmi, ktoré poškodili plynárenskú infraštruktúru spájajúcu západnú Európu s Ruskom,” píše sa v publikácii.

V súdnych dokumentoch sa uvádza, že „predbežné a orientačné odhady“ nákladov na práce na odstránení vody a stabilizáciu potrubia, opravy a úhradu plynu sa pohybujú od 1,2 do 1,35 miliardy eur.

26.septembra 2022 došlo k výbuchom na dvoch ruských plynovodoch na export plynu do Európy – Nord Stream a Nord Stream 2. Nemecko, Dánsko a Švédsko nevylúčili cielenú sabotáž. Prevádzkovateľ Nord Stream Nord Stream AG oznámil, že škody na plynovodoch sú bezprecedentné a časový rámec opráv nie je možné odhadnúť. Ruská generálna prokuratúra začala konanie vo veci medzinárodného terorizmu.

skspravy.sk

Príspevok FT: Nord Stream zažaloval poisťovateľov za to, že nenahradili škody je zobrazený ako prvý na .