Dve facky pre Uršulu

www.slovanskenoviny.sk/rss A žiaľ nebudú to len také výchovné, lebo na tie je už neskoro, no pred... Príspevok Dve facky pre Uršulu je zobrazený ako prvý na .

Dve facky pre Uršulu

www.slovanskenoviny.sk/rss

A žiaľ nebudú to len také výchovné, lebo na tie je už neskoro, no pred tým než začnem, tak musím povedať, že britské námorníctvo pozná kategóriu smoliar, ktorý je známy aj pod názvom manažér skazy. To je osoba, ktorá keď dostane projekt na dotiahnutie, tak ten stroskotá a keď dostane organizáciu do ruky, tak organizácia sa rozsype.

A Uršula von der Leyen je preukázateľne manažérom skazy, lebo rozbila nemeckú armádu tak, ako by to ani légia vyškolených sabotérov nedokázala urobiť.

Čo je prvá facka?

Tá sľubovaná ruská odpoveď na dodanie F-16 pre Ukrajinu a ich použitie pre útok na ruské ciele – asi kvôli tomuto Fico zvolal bezpečnostnú radu, lebo bola schválená dodávka tých lietadiel a NATO autorizovalo ich proti ruským cieľom v hlbokom ruskom území. Lenže toto je červená čiara, pred ktorou Putin varoval a označil to za eskaláciu a dôvod pre útok na NATO ciele, so všetkým, čo k tomu patrí. A môžete vziať jed na to, že CZK, US$, € a ruská centrálna banka sú medzi cieľmi ruskej odpovede, ale to nerobí priamo prvú facku pre Uršulu. Dôvod, prečo je to pre ňu facka je až to, že pozícia, na ktorú nedávno ašpirovala, zanikne. Ja len dodávam, že keby sa bola vtedy dostala do vedenia NATO, tak by sme mali dávno otvorenú 3. svetovú vojnu medzi Ruskom a NATO, a pochybujem, že by sme boli medzi živými.

Čo je druhá facka?

Rusi idú vypovedať zmluvu o zjednotení Nemecka, lebo Nemci nedodržiavajú podmienky. Čo v praxi bude znamenať nielen prekresľovanie hraníc, ale aj koniec EU. A pred tým, než niekto začne vykrikovať nezmysly o tom, že Rusi sem prídu a zachránia/obsadia nás, tak musím povedať, že bez pozvania legitímnej vlády sem nevstúpi žiadna noha ruského vojaka, a aj vtedy to budeme musieť urobiť s prosíkom. Dôvod, prečo to neurobia, je jednoduchý: nie je II. svetová vojna a agresia sa vedie prevažne na vyšších prioritách riadenia mimo územia Ruskej federácie. Inými slovami, stačí im zavrieť kohútiky a prísun surovín tak z Ruska, ako aj z Afriky a Južnej Ameriky (zariadiť to už nie je ťažké) a ekonomiky NATO sa udusia vo vlastnej šťave. Ale k tomu asi nedôjde, lebo tak globálne zákulisie t.j. GP, ako aj ruské žrečstvo zariadia, aby tie protesty farmárov, statkárov a ostatných poľnohospodárov nabrali na intenzite (teraz sa k európskym protestom pridali aj Švajčiari).

A čo my?

Nuž, Fico zvolal kvôli vyčíňaniu NATO bezpečnostnú a koaličnú radu, t.j. pozrie sa na to, akú má domácu podporu pre ďalšie kroky v rámci preformátovania Európy a ak ju nedostane, tak proces naberie rýchlosť bez nášho pričinenia a to nie je príliš príjemná záležitosť, a následne to znamená: koniec tejto vládnej koalície, predčasné voľby (otázka je len, že kedy), výhru Smeru-SSD s nadpolovičnou väčšinou a ústavnú väčšinu pre budúcu koalíciu. Dodávam, že v tomto ohľade Pellegriniho považujem za najslabší článok, ale ak Fica teraz nepodporí, tak môže zabudnúť na prezidentské kreslo a Harabin dostane reálnu šancu na zvolenie.

AUTOR: Oracle

ZDROJ: oracle911 Blog

Príspevok Dve facky pre Uršulu je zobrazený ako prvý na .