Čaputová k výročiu vojny: Dohoda o mieri na Ukrajine musí rešpektovať vôľu Ukrajincov

www.slovanskenoviny.sk/rss Akákoľvek dohoda, ktorá zabezpečí spravodlivý mier na Ukrajine, bude dobrá dohoda. Keďže Ukrajina sa bráni... Príspevok Čaputová k výročiu vojny: Dohoda o mieri na Ukrajine musí rešpektovať vôľu Ukrajincov je zobrazený ako prvý na .

Čaputová k výročiu vojny: Dohoda o mieri na Ukrajine musí rešpektovať vôľu Ukrajincov

www.slovanskenoviny.sk/rss

Akákoľvek dohoda, ktorá zabezpečí spravodlivý mier na Ukrajine, bude dobrá dohoda.

Na snímke prezidentka SR Zuzana Čaputová a ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v Prezidentskom paláci v Bratislave v piatok 7. júla 2023

Keďže Ukrajina sa bráni voči agresii na svojom území, musíme rešpektovať predovšetkým vôľu Ukrajincov. V predvečer druhého výročia invázie Ruska na Ukrajinu to povedala prezidentka SR Zuzana Čaputová.

Čaputová k výročiu vojny

Už niekoľko mesiacov predtým boli medializované informácie o tom, že takéto niečo Ruská federácia voči Ukrajine chystá. Stále to popierali, hovorili len o cvičení v blízkosti hraníc, potom, že ide o denacifikáciu a mierovú operáciu. Pamätáme si všetky tieto teórie, ktoré sa napokon nepotvrdili,“ priblížila prezidentka.

Nikto nevedel o krokoch Ruska?

V tom čase podľa nej nikto nevedel, ako sa to bude vyvíjať a ako ďaleko (Rusi) zájdu. „Aj vďaka medzinárodnej i slovenskej pomoci a statočnosti samotných Ukrajincov sa hlavné boje darí udržiavať len na východe. Pod paľbou je celé územie Ukrajiny aj hlavné mesto, sama som po vypuknutí konfliktu Kyjev i územia ďalej na východ navštívila. Vojnu je tam cítiť všade a najmä je všade cítiť obrovskú ľudskú tragédiu,“ zdôraznila prezidentka.

ereport.sk

Príspevok Čaputová k výročiu vojny: Dohoda o mieri na Ukrajine musí rešpektovať vôľu Ukrajincov je zobrazený ako prvý na .