Andrew Korybko: Izrael by si měl dvakrát rozmyslet, než pošle některé své patrioty na Ukrajinu přes USA
www.slovanskenoviny.sk/rss Netanjahu a jeho okolí si možná neuvědomují, jaká by to mohla být změna hry, pokud... Príspevok Andrew Korybko: Izrael by si měl dvakrát rozmyslet, než pošle některé své patrioty na Ukrajinu přes USA je zobrazený ako prvý na .
www.slovanskenoviny.sk/rss
Netanjahu a jeho okolí si možná neuvědomují, jaká by to mohla být změna hry, pokud jde o drastickou změnu ruské regionální politiky, vezmeme-li v úvahu způsob, jakým vše stále více vnímá Kreml s ohledem na vyvíjející se kontext nové studené války.
Stálý ruský představitel při OSN Vasilij Nebenzia varoval Izrael před „určitými politickými důsledky“, pokud by poslal některé ze svých Patriotů na Ukrajinu přes USA, jak nedávno oznámila CNN , že se mezi nimi v současné době vyjednává. K tomu dochází uprostřed postupného zhoršování jejich vazeb od loňského tajného útoku Hamasu, a to navzdory hrdému celoživotnímu filozofii prezidenta Putina, o kterém se můžete dozvědět více zde . Následujících pět kusů dokumentuje postup k tomuto nejnovějšímu vývoji:
* 25. ledna: „ Rusko se obává, že izraelské údery riskují vtažení Sýrie hlouběji do západoasijského konfliktu “
* 6. února: „ Nový izraelský velvyslanec v Rusku se naprosto mýlí o regionální politice Moskvy “
* 7. března: „ Částečné dodržování protiruských požadavků Izraele ze strany Izraele hrozí zničením vztahů s Moskvou “
* 19. dubna: „ Ruská žádost o sankce Rady bezpečnosti OSN proti Izraeli je principiálním tahem měkké síly “
* 7. června: „ Koho by mohlo Rusko vyzbrojit jako asymetrická odpověď Západu vyzbrojení Ukrajiny? “
Abychom to shrnuli, Izrael začal chybně prezentovat ruské balancování v posledním konfliktu (podrobnosti si můžete přečíst zde ) a koketovat s myšlenkou vyslání systémů včasného varování do Kyjeva, což přimělo Rusko k eskalaci své rétoriky proti Izraeli a koketování s vyzbrojováním svých Nepřátelé Resistance Axis. Jejich spory zatím zůstávaly v oblasti vzájemného vnímání a rétoriky, ale potenciální izraelské vyzbrojení Ukrajiny systémy protivzdušné obrany by mohlo vést k recipročnímu ruskému vyzbrojení Osy odporu.
Výsadní právo spočívá na Izraeli, protože je pro něj snazší nepřímo vyzbrojit Ukrajinu, než pro Rusko nepřímo vyzbrojit Osu odporu. Netanjahu by si navíc mohl spočítat, že posláním obranných zbraní tam ruskou politickou červenou čáru nepřekročí, ale může mu přinést úlevu od tlaku USA, o čemž se čtenáři mohou dozvědět více zde . Není jasné, zda projde tím, co nedávno uvedla CNN, ale pokud ano, pak Nebenzia naznačil, že počáteční reakce Ruska bude politická.
Pravděpodobně chtěl naznačit, že jeho země by mohla v budoucnu buď hostit více delegací Hamasu, ale tentokrát prodiskutovat bilaterální vztahy namísto propuštění rukojmích, jako během předchozích návštěv od vypuknutí posledního konfliktu, a/nebo nařídit svým médiím, aby rozhodně podporovala protiizraelské vyprávění. Dosud byli docela vyrovnaní, ale to se může změnit, pokud padne rozhodnutí. Další možností je nechat Sýrii, aby konečně použila S-300 k obraně, přestože jí toto právo pro účely deeskalace dosud upíralo :
* 10. října 2023: „ Rusko pravděpodobně nenechá Sýrii, aby se zapojila do nejnovější války mezi Izraelem a Hamásem “
* 22. října 2023: „ Od Ruska se neočekává, že zastaví izraelské stávky v Sýrii “
* 27. října 2023: „ Zde je důvod, proč Rusko neodradilo ani nereagovalo na nejnovější bombardování Sýrie USA “
* 11. února 2024: „ Poslední izraelské bombardování Sýrie dokazuje, že Rusko nebude riskovat širší válku, aby zastavilo Tel Aviv “
* 11. dubna 2024: „ Ruská protivzdušná obrana založená na Sýrii nepomůže Íránu, pokud Izrael zareaguje na jeho odvetu “
Je nepravděpodobné, že by Rusko okamžitě obrátilo kurz v této ultracitlivé otázce poté, co již vyvolalo tolik hněvu mnoha svých příznivců v komunitě Alt-Media tím, že ji drželo tak dlouho. Nicméně stále zůstává vhodným recipročním opatřením, pokud Izrael vyzbrojí Ukrajinu, i když se očekává, že prozatím odloží, protože po udělení tohoto povolení není cesty zpět. V takovém případě by se bilaterální vztahy neobnovily po mnoho let, čímž by se znemožnila všechna tvrdá práce prezidenta Putina na této věci.
Zdá se však, že Rusko skutečně ztrácí trpělivost s Izraelem a lze argumentovat tím, že tímto dlouho očekávaným krokem a upevňováním svých strategických vazeb s osou odporu vedenou Íránem může získat mnohem více, než musí. ztratit lpěním na nadějích na regionální partnerství s Izraelem. Tento myšlenkový směr v ruských politických komunitách před posledním konfliktem prakticky neexistoval, ale to jen ukazuje, jak moc se od té doby všechno změnilo.
Vzestup politické frakce pro Odpor je paralelní se vzestupem frakce pro-BRI, o které se čtenáři mohou dozvědět více zde , a jsou prakticky jedno a totéž kvůli jejich překrývajícím se světonázorům. Jejich soupeři jsou proizraelská a vyvažující/pragmatická frakce, která je v tomto regionálním kontextu také prakticky jedna a ta samá , protože chtějí odvrátit potenciálně nepřiměřenou regionální závislost na Íránu udržováním strategických vazeb s Izraelem, i když jde o vztahy s Íránem. újma.
Zatímco Rusko rekalibruje svou asijskou strategii, jak je zde vysvětleno , a zdá se tedy, že kontroluje dosavadní astronomickou expanzi vlivu pro-BRI frakce, ta pro-odporová by mohla získat klíčovou podporu, pokud Izrael pošle své Patrioty na Ukrajinu přes USA. . To by mohlo být stéblo, které příslovečně zlomí tvůrcům politik záda a přiměje je, aby podpořili politická doporučení této skupiny, což by mohlo vést k tomu, že Rusko povolí Sýrii použít S-300 proti Izraeli, jak bylo vysvětleno.
Aby bylo jasno, proodporová frakce většinou existuje pouze v ruských veřejně financovaných mezinárodních médiích a mezi jejich spolupracovníky (včetně neformálních), s téměř jakýmkoliv vlivem v rámci svých think-tanků, i když někteří z nich se přiklánějí k jejich názorům. Proizraelská/vyvažovací/pragmatická frakce zůstává převládající, a proto současná politika zůstala na svém místě tak dlouho navzdory opakovaným provokacím Izraele, které mohly vést ke změně politiky již dávno, pokud by byla přítomna politická vůle.
Tento stav by se však mohl rozhodně změnit, pokud Izrael nepřímo vyzbrojí Ukrajinu svými Patrioty. Netanjahu a jeho okolí si možná neuvědomují, jaká by to mohla být změna hry, pokud jde o drastickou změnu ruské regionální politiky, vezmeme-li v úvahu způsob, jakým je vše stále více vnímáno Kremlem vzhledem k vyvíjejícímu se kontextu nové studené války . Izrael by si to proto měl dvakrát rozmyslet, aby riskoval, že se ve vztazích s Ruskem stane katalyzátorem nejhoršího scénáře.
AUTOR: Andrew Korybko
Zpracoval: Blog Vox Populi
Príspevok Andrew Korybko: Izrael by si měl dvakrát rozmyslet, než pošle některé své patrioty na Ukrajinu přes USA je zobrazený ako prvý na .