Americké médiá strašia : Izrael v noci zaútočil na Irán

www.slovanskenoviny.sk/rss Izrael v noci na piatok zaútočil na Irán, ide o odvetu za jeho víkendový útok,... Príspevok Americké médiá strašia : Izrael v noci zaútočil na Irán je zobrazený ako prvý na .

Americké médiá strašia : Izrael v noci zaútočil na Irán

www.slovanskenoviny.sk/rss

Izrael v noci na piatok zaútočil na Irán, ide o odvetu za jeho víkendový útok, informovali americké médiá.

TASR správu prevzala z tlačovej agentúry AFP. O úderoch informovali okrem iných médií aj televízne stanice ABC, CBS a CNN, ktoré citovali predstaviteľov USA. Biely dom sa k situácii bezprostredne nevyjadril.

Služobný úrad Pentagónu v odpovedi na otázku AFP uviedol: „V tejto chvíli nemáme čo ponúknuť.“

Irán aktivoval systém protivzdušnej obrany nad niekoľkými mestami po tom, ako štátna televízna stanica informovala, že v blízkosti mesta Isfahán v centrálnej časti krajiny bolo počuť výbuchy.

Izrael varoval, že vráti úder po tom, ako Irán počas uplynulého víkendu vypálil na svojho úhlavného nepriateľa stovky rakiet a bezpilotných lietadiel.

Väčšinu z nich zachytili systémy protivzdušnej obrany.

Víkendový útok nasledoval po útoku na iránsky konzulát v sýrskom Damasku, z ktorého bol obvinený Izrael. Iránske médiá uviedli, že jadrové zariadenia v Isfaháne sú „úplne v bezpečí“ po tom, ako bolo v ich blízkosti počuť výbuchy.

Niekoľko dronov „bolo úspešne zostrelených protivzdušnou obranou krajiny“, spresnil hovorca iránskej vesmírnej agentúry. Irán po správach o výbuchoch prerušil komerčné lety v niekoľkých častiach krajiny.

hlavnydennik.sk

Príspevok Americké médiá strašia : Izrael v noci zaútočil na Irán je zobrazený ako prvý na .