Zo SR sa stiahne taliansky systém protivzdušnej obrany

www.slovanskenoviny.sk/rss Premiér Robert Fico (Smer-SD) avizuje, že zo Slovenska sa stiahne taliansky systém protivzdušnej obrany. Uviedol... Príspevok Zo SR sa stiahne taliansky systém protivzdušnej obrany je zobrazený ako prvý na .

Zo SR sa stiahne taliansky systém protivzdušnej obrany

www.slovanskenoviny.sk/rss

Premiér Robert Fico (Smer-SD) avizuje, že zo Slovenska sa stiahne taliansky systém protivzdušnej obrany. Uviedol to vo videu na sociálnej sieti.

„Od talianskej vlády som dostal avízo, že zo Slovenska bude stiahnutý taliansky systém protivzdušnej obrany, ktorý nám na rok požičali, pretože ho potrebujú na inom mieste,“ skonštatoval v sobotu premiér.

Fico sa pýta, kto bude chrániť naše atómové elektrárne a ďalšie strategické ciele. „Najskôr predchádzajúca vláda darovala Ukrajine funkčný masívny ruský systém protivzdušnej obrany S-300. Potom sme tu mali chvíľku americké patrioty, aj tie odišli a teraz odídu aj Taliani,“ vyhlásil.

Na Slovensku pôsobí na vojenskej základni Malacky-Kuchyňa v rámci predsunutej prítomnosti NATO 145 talianskych vojakov so systémom protivzdušnej obrany SAMP/T Mamba. Taliansky taktický systém minulý rok nahradil americký systém protivzdušnej obrany Patriot. Slovensko predtým poskytlo Ukrajine v reakcii na vypuknutie ruskej invázie systém protivzdušnej obrany S-300.

hlavnydennik.sk

Príspevok Zo SR sa stiahne taliansky systém protivzdušnej obrany je zobrazený ako prvý na .