O čom diskutovala Čaputová s generálnou guvernérkou Kanady?

www.slovanskenoviny.sk/rss Prezidentka SR Zuzana Čaputová vo štvrtok diskutovala s generálnou guvernérkou Kanady Mary Simonovou. Hovorili o... Príspevok O čom diskutovala Čaputová s generálnou guvernérkou Kanady? je zobrazený ako prvý na .

O čom diskutovala Čaputová s generálnou guvernérkou Kanady?

www.slovanskenoviny.sk/rss

Prezidentka SR Zuzana Čaputová vo štvrtok diskutovala s generálnou guvernérkou Kanady Mary Simonovou. Hovorili o prehlbovaní spolupráce medzi krajinami v oblastiach, kde zdieľajú spoločné hodnoty a záujmy. Čaputová o tom informovala na sociálnej sieti.

„Platí to napríklad v ekonomickej a energetickej sfére, kde v Toronte prebehlo kanadsko-slovenské biznis fórum, ale aj pri pokračujúcej spolupráci v oblasti obrany, kde naše jednotky spoločne slúžia v Lotyšsku,“ priblížila prezidentka.

Poťažkali si spoločne

Diskutovali aj o prehĺbení dialógu a výmene skúseností v oblasti ochrany právneho štátu a eliminácii rodovo podmieneného násilia vrátane jeho podôb v online priestore. „Tak, ako aj na Slovensku, aj Kanaďania čelia výzve spojenej s online nenávisťou voči ženám či menšinám, ktorá sa ich snaží umlčiavať a vytláčať z verejného priestoru,“ podotkla Čaputová.

So Simonovou sa zhodli na dôležitosti hľadania spôsobov, ako rozširovaniu nenávisti čeliť tak, aby sa mohli muži aj ženy slobodne a aktívne angažovať vo verejnom živote.

hlavnydennik.sk

Príspevok O čom diskutovala Čaputová s generálnou guvernérkou Kanady? je zobrazený ako prvý na .