ZEROHEDGE: Banky budou „tokenizovat“ vklady zákazníků, aby připravily cestu pro CBDC 

www.slovanskenoviny.sk/rss Pomalu, ale jistě, se blíží doba, kdy bude zrušena hotovost a jako jediná měna zřízena... Príspevok ZEROHEDGE: Banky budou „tokenizovat“ vklady zákazníků, aby připravily cestu pro CBDC  je zobrazený ako prvý na .

ZEROHEDGE: Banky budou „tokenizovat“ vklady zákazníků, aby připravily cestu pro CBDC 

www.slovanskenoviny.sk/rss

Pomalu, ale jistě, se blíží doba, kdy bude zrušena hotovost a jako jediná měna zřízena globální CBDC – tedy digitální měna centrální banky. Na světě je jen velmi málo zemí, které se vývojem digitální měny vůbec nezabývají, takže nebude nejmenší problém na CBDC přejít nejprve – ovšem jen na krátkou dobu – na úrovních daných měn, než dojde k zavedení globální měny.

Některé země již digitální měnu aktivně využívají, i když ne vždy se to setkává s nadšeným souhlasem obyvatelstva – viz reakce Nigerijců, z nichž jen 0,5% akceptovalo pravidelné využívání CBDC.

Aby však mohla CBDC fungovat i v maloobchodě, musí mít každý svoji vlastní digitální identitu (ID, v rámci EU se vydává eID). Ta je již zaváděna tak, aby byla na CBDC, případně systémy sociálních kreditů (měření uhlíkové stopy), připojitelná.

Lze předpokládat, že celosvětové zavedení CBDC bude náhlé – a zřejmě k němu dojde na základě nějaké události, která jednak povede k hyperinflaci, ale na druhou stranu také ochromí celý svět, který bude „náhle“ nucen zahodit veškeré vzájemné spory a přistoupit ke globální spolupráci.

Jaká událost to bude, můžeme zatím jen hádat, nicméně mezitím se již v pozadí vše na uvedenou situaci připravuje. Jednoho dne tak budou vaše peněžní vklady tokenizovány a po zákazu kryptoměn (který se již aktuálně zavádí v Nigérii) a posléze i hotovosti vám zůstane jako jediná možnost platby digitální měna.

Christine Lagarde, globalistická francouzská politička, která se v roce 2019 stala šéfkou Evropské centrální banky, nedávno oznámila, že se Evropská unie přibližuje spuštění své nové digitální měny centrální banky.

Jakmile k tomu dojde, můžete se vsadit, že i další banky v zemích mimo eurozónu pocítí větší tlak na spuštění svého CBDC, případně na přestoupení k euru.

V klasické politické módě mluví Lagardeová dvěma jazyky. Na jedné straně slibuje, že nové digitální euro bude čistě dobrovolné a papírové peníze zůstanou vždy možností. Tvrdí však, že nemá žádnou skutečnou kontrolu nad detaily nové digitální měny, protože to bude ponecháno na zákonodárcích EU.

Ve zprávě níže auditorka Lena Petrova říká, že banky před spuštěním CBDC tokenizují vklady svých zákazníků:

https://www.youtube.com/watch?v=o-FPwttI7aQ

Petrova vysvětlila klíč budoucího digitálního systému. Převedou všechna vaše aktiva na tokeny. Další částí dohody je, že také tokenizují vaši existenci tím, že vám vydají digitální ID. Jakékoli aktivum, živé nebo ne, lze tokenizovat.

Co je digitální token?

Technologie bezdrátového tokenu existuje od roku 2008. Bezdrátový token je podobný sériovému číslu na bankovce, které obsahuje řadu písmen a čísel, kromě toho, že při tokenizaci se tato písmena a čísla mohou každých deset sekund měnit. Tyto změny se týkají ověřování.

Mocnosti, které tlačí svět do digitalizované jednosvětové ekonomiky, vám to stále nechtějí přiznat, ale je to systém navržený tak, aby nahradil všechny světové papírové měny. Všechny tyto papírové měny jsou určeny do koše.

Později dojde ke směně, kde za své papírové měny obdržíte určité množství tokenizovaných aktiv.

Přiznejme si to, centrální banky mohou snadno nahnat lidi do digitální měny tím, že devalvují papírové dolary hyperinflací.

Když se papírové dolary a eura stanou v podstatě bezcennými, většina lidí skočí po příležitosti přeměnit tyto bezcenné kousky papíru na to, co je považováno za další velkou věc v řešení hyperinflace – a to budou CBDC.

Ty lze nyní dokonce používat i v offline režimu, takže vám budou tvrdit, že mohou být využity i v případě blackoutu nebo globálního výpadku internetu.

Tyto CBDC mohou být dokonce kryty zlatem, stříbrem nebo jinými fyzickými aktivy, díky čemuž jsou mnohem „bezpečnější.“ To vám tedy alespoň budou tvrdit.

Realita je však jiná.

Háček je v tom, že nová digitální tokenizovaná měna bude mít mnoho omezení jak, kde a za co ji lze utratit. Bude tedy programovatelná a nedovolí vám ani šetřit, protože bude mít i předem dané datum expirace.

Takže nevěřte lžím Christine Lagardeové nebo jiných globalistických byrokratů, kteří tvrdí, že „vždy budeme mít hotovost.“

Můžete si být jisti, že bezhotovostní společnost přijde brzy, ať už k přechodu dojde postupně v průběhu let nebo rychle uprostřed finanční krize.

Třeba takové, kterou vyvolá nějaká globální událost, ať už další vyhlášená pandemie nemoci X, globální kybernetický útok nebo cokoli jiného…

Zpracoval: Slovanka/Necenzurovaná Pravda

ZDROJ

Príspevok ZEROHEDGE: Banky budou „tokenizovat“ vklady zákazníků, aby připravily cestu pro CBDC  je zobrazený ako prvý na .