VIDEO: Syn zavraždeného policajného exprezidenta, poslanec za SNS Adam Lučanský priblížil záhadné okolnosti úmrtia svojho otca a oznámil aj chystané prekvapenie, z ktorého exministerka spravodlivosti Kolíková nebude nadšená.

www.slovanskenoviny.sk/rss Čurillovci podľa neho vyvíjali na generála Lučanského nátlak a chceli z neho spraviť kajúcnika, ktorý... Príspevok VIDEO: Syn zavraždeného policajného exprezidenta, poslanec za SNS Adam Lučanský priblížil záhadné okolnosti úmrtia svojho otca a oznámil aj chystané prekvapenie, z ktorého exministerka spravodlivosti Kolíková nebude nadšená. je zobrazený ako prvý na .

VIDEO: Syn zavraždeného policajného exprezidenta, poslanec za SNS Adam Lučanský priblížil záhadné okolnosti úmrtia svojho otca a oznámil aj chystané prekvapenie, z ktorého exministerka spravodlivosti Kolíková nebude nadšená.

www.slovanskenoviny.sk/rss

Čurillovci podľa neho vyvíjali na generála Lučanského nátlak a chceli z neho spraviť kajúcnika, ktorý by falošne svedčil na Fica & Kaliňáka a udával aj ďalších ľudí

Syn bývalého policajného prezidenta objasňuje motívy svojho vstupu do politiky, medzi ktorými dominuje snaha o objektívne vyšetrenie smrti svojho otca, generála Milana Lučanského, ktorý zomrel 30. decembra 2020 po tom, ako predchádzajúci deň došlo k doteraz neobjasnenému zločinu spáchaného za múrmi Ústavu na výkon väzby a trestu odňatia slobody v Prešove a jeho vyšetrenie maril predchádzajúci Matovičo-Hegero-Ódorov režim.

Poslanec NR SR za SNS Adam Lučanský v úvode rozhovoru s redaktorom Pavlom Kapustom objasňuje motívy svojho vstupu do politiky, medzi ktorými dominuje snaha o objektívne vyšetrenie smrti jeho otca, generála Milana Lučanského. Ako ironicky povedal, do politiky ho pozval Igor Matovič a jemu podobní politici. V období, keď jeho otec, bývalý policajný prezident, za podozrivých okolností zomrel vo väzbe, mala jeho rodina pocity bezmocnosti. O jeho smrti sa dozvedeli z médií, nie od štátnych inštitúcií. Vo veci vyšetrovania tohto prípadu prokurátor odmieta konať, na základe čoho bola podaná ústavná sťažnosť, ktorú mú Ústavný súd SR na stole už trinásť mesiacov, no stále nerozhodol. Poznamenal, že v niektorých prípadoch dokáže Ústavný súd rozhodnúť do deviatich dní, ako to bolo pri prezidentkinom podaní ohľadne novely Trestného zákona, a iné podania ignoruje.

Trestné stíhanie jeho otca považuje za vykonštruované, zmanipulované a koordinované zo strany vyšetrovateľov, tzv. čurillovcov, sudkyne Pamely Záleskej a ďalších osôb, pričom do väzby sa dostal na základe výpovede kajúcnika. Otca dobre poznal, rozhodne nemal samovražedné sklony, preto oficiálnu verziu o jeho skone nepovažuje za pravdivú. Pri obhliadke tela sa nenašli ani obvyklé stopy na krku, ktoré by naznačovali obesenie. Na mieste činu tiež boli nájdené iné veci, ako boli zapísané v protokole. Rodine odmietli nahliadnuť do zdravotnej dokumentácie z nemocnice. Navyše, počas vtedajšieho vyšerovania zo strany štátu bola rodina vydieraná, o čom však zatiaľ nemôže hovoriť. Preto rodina žiada obnovenie vyšetrovania.

Myslí si, že otec mal byť prostriedkom v politickom boji proti Robertovi Ficovi, Robertovi Kaliňákovi a ďalším vtedajším opozičným politikom. Fico mal byť podľa jeho slov “najväčším skalpom” pre Igora Matoviča, Daniela Lipšica a Gábora Grendela. Potvrdil, že práve táto trojica s najväčšou pravdepodobnosťou organizovala prenasledovanie politickej opozície. S ľuďmi, ktorí zohrali negatívnu úlohu pri smrti jeho otca, ako je bývalá ministerka spravodlivosti Mária Kolíková a exminister vnútra Roman Mikulec, sa dnes stretáva tvárou v tvár v parlamente. Zatiaľ sa nesnažil s nimi rozprávať – čaká na okamih, keď v prípade padne prvé obvinenie. O tom, že nemajú čisté svedomie svedčí fakt, že pri pri kontakte s ním uhýbajú pohľadom. Čo sa napáchalo za bývalej vlády, by sa na výstrahu malo zapísať do učebníc histórie, myslí si.

Spomenul tiež zaujímavý fakt: snaha o dovolanie Martiny Šimkovičovej môže súvisieť aj s tým, že je poslaneckým náhradníkom za ministerku kultúry v Národnej rade SR a v prípade jej návratu do parlamentu by on musel zo zákonodarného zboru odísť. Je presvečený, že aj to je zámerom opozície, pretože je z ich pohľadu takisto “neželanou osobou”. Na záver uviedol, že chystá istý projekt, súvisiaci s prípadom smrti jeho otca, ale aj ďalších ľudí, na ktorých boli páchané zverstvá, pričom dodal, že exministerka Kolíková z toho “nebude nadšená”.

Viac vo videu:

Zdroj: YouTube Diskusia na palete / InfoVojna

Príspevok VIDEO: Syn zavraždeného policajného exprezidenta, poslanec za SNS Adam Lučanský priblížil záhadné okolnosti úmrtia svojho otca a oznámil aj chystané prekvapenie, z ktorého exministerka spravodlivosti Kolíková nebude nadšená. je zobrazený ako prvý na .