VIDEO: „Nebudem počúvať hlas vojny, ale hlas mieru. Ak budem prezident, na Ukrajinu nevkročí ani jedna noha slovenského vojaka. Potrebujeme pokoj a súdržnosť, tri spojené Svätoplukove prúty, nie traja zhavranelí bratia.

www.slovanskenoviny.sk/rss Rozdeľujú iba neschopní politici plní nenávisti spoločne s médiami a tzv. elitami, ktorí sa pasujú... Príspevok VIDEO: „Nebudem počúvať hlas vojny, ale hlas mieru. Ak budem prezident, na Ukrajinu nevkročí ani jedna noha slovenského vojaka. Potrebujeme pokoj a súdržnosť, tri spojené Svätoplukove prúty, nie traja zhavranelí bratia. je zobrazený ako prvý na .

VIDEO: „Nebudem počúvať hlas vojny, ale hlas mieru. Ak budem prezident, na Ukrajinu nevkročí ani jedna noha slovenského vojaka. Potrebujeme pokoj a súdržnosť, tri spojené Svätoplukove prúty, nie traja zhavranelí bratia.

www.slovanskenoviny.sk/rss

Rozdeľujú iba neschopní politici plní nenávisti spoločne s médiami a tzv. elitami, ktorí sa pasujú do pozície majiteľov pravdy a pohŕdajú Slovákmi. Môj protikandidát chce vytvoriť v Prezidentskom paláci vlastné mocenské centrum plné politických skrachovancov,

ktorí chcú hádzať vláde polená pod nohy, vyhrocovať napätie v spoločnosti a nakoniec zvrhnúť vládu a zvrátiť výsledky parlamentných volieb, v ktorých ich ľudia odmietli. Zvoľte si prezidenta ľudí, nie elít, mimovládok, kaviarne a zahraničia. Ak voliť neprídete, prezidenta vám zvolia iní“, vyhlásil Pellegrini.

Predseda NR SR, šéf strany Hlas-SD a prezidentský kandidát Peter Pellegrini mal 2. apríla 2024 v kultúrnom dome v Novom Meste nad Váhom vyhlásenie k stabilite a budúcnosti strany Hlas, v ktorom skonštatoval, že slovenský národ má svojich hrdinov, ale najväčším hrdinom pre neho bol a vždy aj bude obyčajný, pracovitý a dobrý slovenský človek, ktorý sa po stáročiach dokázal vyrovnávať s údelom osudu a vďaka takémuto hrdinovi všedného dňa dnes existuje aj zvrchovaná Slovenská republika. „Nech Pán Boh žehná slovenskému národu, nech pomáha ľuďom dobrej vôle a nech ochraňuje Slovensko“, uviedol vo svojom prejave na záver.

Kandidát na prezidenta a predseda Hlasu-SD Peter Pellegrini sa v prípade svojho zvolenia za hlavu štátu neobáva o stabilitu poslaneckého klubu svojej strany. Strana bude podľa neho naďalej pilierom stability vládnej koalície až do nasledujúcich riadnych parlamentných volieb. Uviedol to v utorkovom vyhlásení vysielanom na sociálnej sieti.

„Ak dostanem od ľudí dôveru, nebudem žiadnym nekritickým obdivovateľom vlády. Ale jej dôstojným a spolupracujúcim partnerom, ktorý má najvyšší mandát priamo od ľudí,“ vyhlásil Pellegrini.

Vo svojom prejave ďalej zdôraznil, že pre neho je najväčším vzorom obyčajný pracovitý a dobrý slovenský človek, ktorý sa stáročia vyrovnával s údelmi osudu. Slováci majú podľa neho túžbu po jednote hlboko zakorenenú vo svojich srdciach. Pripomenul, že rozdelený národ sa zaoberá sám sebou a svojimi traumami, zatiaľ čo súdržný národ sa posúva vpred a tým môže konkurovať vyspelejším a úspešnejším štátom.

Hovoril o tom, ako médiá a tzv. elita pohŕda ľuďmi a volá ich „dezoláti“ či „sedláci“.

Pellegrini priaznivcov na Považí presviedčal, že ak dostane dôveru, nepokúsi sa z prezidentského paláca zvrátiť výsledky parlamentných volieb, zároveň však nechce byť nekritickým obdivovateľom vlády.

V rámci zahraničnej politiky deklaroval, že nedopustí, aby Slovensko prišlo o právo veta v Európskej únii. Rovnako nechce odobrať vláde právomoci v zahraničnej politike. Od vlády očakáva, že v nej bude rešpektovať aj postoje prezidenta s cieľom vrátiť zahraničnej politike jednotu. Rovnako deklaruje, že nikdy nebude žiadať európske inštitúcie, aby Slovensku odobrali eurofondy.

Odmieta, že by jeho zvolenie ohrozilo zahraničnopolitické smerovanie SR. „Slovensko je hlboko ukotvené v Európskej únii aj Severoatlantickej aliancii, to však ale neznamená, že bude len prikyvovať na všetko, čo mu partneri nadiktujú,“ dodal.

Zopakoval, že nikdy nebude počúvať hlas vojny, ale bude počúvať hlas mieru a stojí si za rozhodnutím, že nepripustí, aby slovenskí vojaci bojovali na Ukrajine.

Počas vyhlásenia okrem iného uviedol, že jeho protikandidát Ivan Korčok v prípade víťazstva vo voľbách spraví z Prezidentského paláca nové „mocenské centrum“ a spolu so „skrachovanými politikmi bývalej vlády“ bude „hádzať vláde pod nohy polená“.

Pellegrini tiež zopakoval, že Korčok by sa usiloval o zrušenie slovenského práva veta na pôde Bruselu.

V druhom kole volieb budeme podľa neho rozhodovať o tom, či na Slovensku zavládne pokoj, alebo tu budeme mať chaos, rozvrat, marazmus a politické bojisko medzi najvyššími ústavnými činiteľmi, ktoré budú prenikať do celej spoločnosti.

„Nech Pán Boh žehná slovenskému národu, nech pomáha ľuďom dobrej vôle a nech ochraňuje Slovensko,“ odkázal na záver Pellegrini.

Na jeho príhovor nadviazal s krátkym prejavom aj generálny manažér strany Hlas-SD a minister vnútra SR Matúš Šutaj Eštok.

Viac vo videu:

Zdroj: YouTube / trend.sk / pravda.sk / InfoVojna

Príspevok VIDEO: „Nebudem počúvať hlas vojny, ale hlas mieru. Ak budem prezident, na Ukrajinu nevkročí ani jedna noha slovenského vojaka. Potrebujeme pokoj a súdržnosť, tri spojené Svätoplukove prúty, nie traja zhavranelí bratia. je zobrazený ako prvý na .