VIDEO: Krach rokovaní medzi Ukrajinou a Ruskom spôsobil Zelenskyj.

www.slovanskenoviny.sk/rss Američania mali dokonca odmietnuť jeho militantnú iniciatívu vtiahnuť USA do priamej vojny s Ruskom. Kongresom... Príspevok VIDEO: Krach rokovaní medzi Ukrajinou a Ruskom spôsobil Zelenskyj. je zobrazený ako prvý na .

VIDEO: Krach rokovaní medzi Ukrajinou a Ruskom spôsobil Zelenskyj.

www.slovanskenoviny.sk/rss

Američania mali dokonca odmietnuť jeho militantnú iniciatívu vtiahnuť USA do priamej vojny s Ruskom. Kongresom USA schválená vojenská pomoc Ukrajine pôjde z väčšej časti západným zbrojárskym firmám. Robiť zbierku na zbrane je zvrátenosť. Vojnu na Ukrajine nie je možné vyhrať, pretože jadrová veľmoc sa nedá poraziť.

V Rusku sa uvažuje nad tým, že najvhodnejším miestom mierových rokovaní by mala byť Bratislava, tvrdí Chmelár.

Publicista, politický analytik a vysokoškolský pedagóg Eduard Chmelár vo svojom videu poukazuje na nedávno zverejnenú štúdiu rešpektovaného časopisu Foreign Affairs, v ktorej autori zrekonštruovali kľúčové rozhovory medzi Ruskom a Ukrajinou, ktoré sa v roku 2022 uskutočnili v Istanbule, avšak napokon stroskotali.

Z nových zistení, ktoré publikoval prestížny časopis Foreign Affairs, jednoznačne vyplýva, že za neúspechom istanbulských mierových rokovaní nestojí ani tak tlak britského premiéra Borisa Johnsona ako nerealistická až šialená požiadavka Volodymyra Zelenského, aby sa Spojené štáty zaviazali, že v prípade napadnutia Ukrajiny jej prídu vojensky na pomoc.

K takémuto záväzku, ktorý by znamenal priamu vojnu medzi USA a Ruskom, Washington nebol ochotný pristúpiť. Zelenskyj navyše po ústupe Ruska od Kyjeva začal blúzniť o tom, že ho môže poraziť. Ani najnovšia masívna vojenská pomoc USA vojnu neukončí, povedie len k väčšiemu krviprelievaniu. V situácii, keď sa možnosť diplomatického riešenia stále vzďaľuje, však niektoré kruhy v Rusku uvažujú nad tým, že najvhodnejším miestom mierových rokovaní by bola Bratislava…

Viac vo videu:

Zdroj: YouTube Drobnohľad Eduada Chmelára / InfoVojna

Príspevok VIDEO: Krach rokovaní medzi Ukrajinou a Ruskom spôsobil Zelenskyj. je zobrazený ako prvý na .