VIDEO: John Mearsheimer- Zelenského želania nie sú realizovateľné, nič nezvráti blížiacu sa porážku

www.slovanskenoviny.sk/rss Kyjev nikdy nedostane vojenskú techniku ​​a muníciu ani zďaleka v takom množstve, aké si želá... Príspevok VIDEO: John Mearsheimer- Zelenského želania nie sú realizovateľné, nič nezvráti blížiacu sa porážku je zobrazený ako prvý na .

VIDEO: John Mearsheimer- Zelenského želania nie sú realizovateľné, nič nezvráti blížiacu sa porážku

www.slovanskenoviny.sk/rss

Kyjev nikdy nedostane vojenskú techniku ​​a muníciu ani zďaleka v takom množstve, aké si želá Zelenskij. Povedal to americký politológ — profesor John Mearsheimer na YouTube-kanáli „Judging Freedom“.

No aj keby dostal, čo žiada, situáciu na bojisku by to nijako nezmenilo, tvrdí odborník.

„On (Zelenskij – pozn. prekl.) zostavil zoznam želaní a podľa mňa to zodpovedá jeho plánom. No treba sa opýtať: je to reálne?

Dostane toľko F-16 alebo artilérie, ktoré by sa aspoň približovali množstvu, ktoré žiada? A odpoveď je nie, pretože ich jednoducho nemáme. Myšlienka, že dodávka F-16 zmení rovnováhu, bola mylná predstava, ktorá je už nejaký čas medializovaná.

Teraz však už všetci chápu, že ide o omyl, a tak tomu prestali venovať toľko pozornosti. Čo sa týka delostreleckých nábojov, možno v najbližších mesiacoch znížia pomer z desať ku jednej ku deviatim ku jednej alebo osem ku jednej, no na situácii to nič nezmení.

Rusko má rozhodujúcu prevahu, pokiaľ ide o zbrane a ľudskú silu a teraz vyčerpáva ukrajinské jednotky. K tomu využíva všetku svoju lokálnu palebnú silu a početnú prevahu. Teraz ich lietadlá tiež používajú všetky tie „inteligentné bomby“ pri útokoch na ukrajinské jednotky. Je ťažké si predstaviť, ako Ukrajinci vydržia ešte dlhšie v tejto opotrebovacej vojne.“

news-front.su

Príspevok VIDEO: John Mearsheimer- Zelenského želania nie sú realizovateľné, nič nezvráti blížiacu sa porážku je zobrazený ako prvý na .