VIDEO: Jaffrey Sachs- USA robia Taiwanu medvediu službu tým, že zasahujú do vnútorných záležitostí Číny

www.slovanskenoviny.sk/rss Sľubujúc pomoc Taiwanu tým, že mu pošlú zbrane a rozmiestnia svoju armádu na jeho území,... Príspevok VIDEO: Jaffrey Sachs- USA robia Taiwanu medvediu službu tým, že zasahujú do vnútorných záležitostí Číny je zobrazený ako prvý na .

VIDEO: Jaffrey Sachs- USA robia Taiwanu medvediu službu tým, že zasahujú do vnútorných záležitostí Číny

www.slovanskenoviny.sk/rss

Sľubujúc pomoc Taiwanu tým, že mu pošlú zbrane a rozmiestnia svoju armádu na jeho území, Spojené štáty, naopak, ohrozujú jeho bezpečnosť.

Upozornil na to profesor Jeffrey Sachs, americký ekonóm v rozhovore pre CGTN. Washington podľa neho namiesto toho, aby splnil sľub, ktorý dal ČĽR v roku 1982 nezasahovať do záležitostí Taiwanu, vyvoláva ďalší konflikt.

„Dúfam, že Taiwanci skutočne chápu, že USA zachrániť Taiwan nemôžu. Taiwan môžu ohroziť len zasahovaním. Spojené štáty by do tejto záležitosti zasahovať nemali. Mali by prestať posielať zbrane na Taiwan.

Koniec koncov, Spojené štáty už v roku 1982 v komuniké dohodnutom s ČĽR sľúbili, že nakoniec prestanú predávať zbrane na Taiwan. A túto politiku musia dodržiavať. Teraz Spojené štáty umiestnili svojich takzvaných vojenských inštruktorov na ostrov Kinmen.

Je to nerozvážne. Preto sa domnievam, že Spojené štáty robia medvediu službu Taiwanu a svetovému mieru tým, že zasahujú do vnútorných záležitostí Číny.“

/ news-front.su /

Príspevok VIDEO: Jaffrey Sachs- USA robia Taiwanu medvediu službu tým, že zasahujú do vnútorných záležitostí Číny je zobrazený ako prvý na .