VIDEO: „Fico to ustojí, ale bude to tvrdý boj“, tvrdí publicista a spisovateľ Ľudovít Števko v rozhovore o desaťročiach svojho pôsobenia v STV

www.slovanskenoviny.sk/rss O politických čistkách v televízii, ktoré odštartovali za Dzurindu aj o aktuálnej politickej a mediálnej... Príspevok VIDEO: „Fico to ustojí, ale bude to tvrdý boj“, tvrdí publicista a spisovateľ Ľudovít Števko v rozhovore o desaťročiach svojho pôsobenia v STV je zobrazený ako prvý na .

VIDEO: „Fico to ustojí, ale bude to tvrdý boj“, tvrdí publicista a spisovateľ Ľudovít Števko v rozhovore o desaťročiach svojho pôsobenia v STV

www.slovanskenoviny.sk/rss

O politických čistkách v televízii, ktoré odštartovali za Dzurindu aj o aktuálnej politickej a mediálnej situácii na Slovensku. Hosťom moderátora Pavla Kapustu v jeho relácii Diskusia na palete bol spisovateľ, publicista a niekdajší šéfredaktor Hlavnej redakcie pre deti a mládež v Československej televízii Bratislava Ľudovít Števko.

Rozhovor začína spomienkami na svoje takmer štyridsaťročné profesionálne pôsobenie v Slovenskej televízii na rôznych postoch. Podáva aj svedectvo o svojom dramatickom konci v tomto verejnoprávnom médiu, keď sa po nástupe Dzurindovej vlády spolu s ďalšími desiatkami pracovníkov STV stal obeťou politických čistiek, ktoré vyvrcholili kauzou “28. poschodie”. Podľa jeho informácií vyhadzovanie novinárov a ďalších zamestnancov STV z pozadia organizoval vtedajší poslanec NR SR za SDK Ján Budaj.

Ďalej sa venuje obdobiu posledných viac ako dvadsiatich rokov, keď sa stal spisovateľom, publicistom a politickým komentátorom. Spomína tituly úspešných knižných publikácií, ktorých bol autorom či spoluautorom a z ktorých najpredávanejšie boli Vojna v tieni Majdanu a Prepisovači dejín. Z tohto dôvodu sa dostal na “zoznam nepriateľov Ukrajiny”, ktorý zostavili extrémistické kruhy u našich východných susedov, pravdepodobne za pomoci slovenských informátorov. Pripomenul, že v knižkách zverejnil iba overené fakty. Na spomenutom zozname je množstvo ďalších osobností zo Slovenska i zahraničia, ktorí sa kriticky vyjadrujú na adresu súčasného režimu vládnuceho v Kyjeve. Vzhľadom na to, že zoznam obsahuje osobné údaje dotknutých osôb, mnohí ho považujú za bezpečnostnú hrozbu.

Zhodnotil aj aktuálnu politickú a mediálnu situáciu na Slovensku. Zdôraznil, že RTVS, ktorá je zo zákona verejnoprávnou televíziou, sa profiluje ako militantné protivládne médium, ktoré po voľbách a vzniku novej vládnej koalície v spravodajstve ešte pritvrdila. Dodal, že táto situácia sa musí čím skôr zmeniť prostredníctvom zákona. Upozorňuje tiež, aké nebezpečenstvo by Slovensku hrozilo v prípade zvolenia proamerického kandidáta Ivana Korčoka. Prízvukuje, že rozhodne “nekope za Slovensko”.

Poznamenal, že doteraz najlepším slovenským prezidentom bol z jeho pohľadu Ivan Gašparovič. Komentovanie vnútropolitických záležitostí skončil myšlienkou, že premiér Robert Fico, vyznačujúci sa štátnickým rozmerom “ako doteraz nikto”, sa poučil z minulosti a súčasný tvrdý politický a ideologický boj s opozíciou ustojí. Dúfa, že vláda celé volebné obdobie zostane sociálnou a národnou.

Viac vo videu:

Zdroj: YouTube Diskusia na palete / InfoVojna

Príspevok VIDEO: „Fico to ustojí, ale bude to tvrdý boj“, tvrdí publicista a spisovateľ Ľudovít Števko v rozhovore o desaťročiach svojho pôsobenia v STV je zobrazený ako prvý na .