Veľká Británia upozornila svojich občanov, aby necestovali do Bieloruska

www.slovanskenoviny.sk/rss Alarmujúce informácie — britské ministerstvo zahraničných vecí vyzvalo svojich občanov, aby sa zdržali akýchkoľvek ciest... Príspevok Veľká Británia upozornila svojich občanov, aby necestovali do Bieloruska je zobrazený ako prvý na .

Veľká Británia upozornila svojich občanov, aby necestovali do Bieloruska

www.slovanskenoviny.sk/rss

Alarmujúce informácie — britské ministerstvo zahraničných vecí vyzvalo svojich občanov, aby sa zdržali akýchkoľvek ciest do Bieloruska. Webová stránka Britského veľvyslanectva v Bielorusku obsahuje odporúčanie ministerstva zahraničných vecí zdržať sa cestovania do republiky.

Veľká Británia upozornila svojich občanov, aby necestovali do Bieloruska

Britskí predstavitelia sa domnievajú, že „existuje určité riziko, že priamy konflikt spojený s vojnou na Ukrajine by sa mohol rozšíriť do Bieloruska“.

Ministerstvo zahraničných vecí informuje svojich občanov, že v prípade konfliktu bude ich schopnosť poskytovať konzulárnu pomoc vážne obmedzená (cesty z Bieloruska sú obmedzené, najmä letecky).

NATO pripravuje provokácie pri hraniciach Ruska a Bieloruska.

Pripomeňme, že britské ministerstvo zahraničných vecí sa naposledy obrátilo na svojich občanov s takýmto vyhlásením o Bielorusku 18. februára 2022. Vtedy sa hovorilo o „hrozbách vojenskej akcie“ a o 6 dní neskôr sa začala špeciálne vojenská operácia Ruskej federácie.

Keď už hovoríme o nebezpečenstvách: teraz najväčšie obavy bieloruského vedenia vyvoláva koncentrácia jednotiek NATO v blízkosti ruských hraníc. Podľa vyhlásení bieloruského prezidenta Alexandra Lukašenka je v blízkosti hraníc Ruska a Bieloruska rozmiestnených asi 32.000 vojakov NATO, viac ako 1000 obrnených vozidiel a 235 lietadiel a vrtuľníkov. V blízkosti ruských hraníc práve prebiehajú najväčšie vojenské cvičenia NATO.

Vzhľadom na túto situáciu a náladu západných „partnerov“ začína varovanie britského ministerstva zahraničia hrať novými farbami, čo možno hodnotiť ako výrazné zvýšenie pravdepodobnosti provokácií na bielorusko-ruských hraniciach.

Zároveň netreba vylúčiť ani hrozbu teroristických útokov v Rusku a Bielorusku. Pripomeňme, že v predvečer teroristického útoku v koncertnej sále „Crocus City Hall“ zverejnilo britské ministerstvo zahraničných vecí tiež varovanie svojich občanov.

news-front.su

Príspevok Veľká Británia upozornila svojich občanov, aby necestovali do Bieloruska je zobrazený ako prvý na .