Moskva reaguje na Paríž aj Fica: Ide o sprisahanie a pokus NATO legalizovať svoju prítomnosť na Ukrajine

www.slovanskenoviny.sk/rss Poslanec Štátnej dumy Belik: Krajiny NATO sa snažia legalizovať svoju prítomnosť na Ukrajine Poslanec Štátnej... Príspevok Moskva reaguje na Paríž aj Fica: Ide o sprisahanie a pokus NATO legalizovať svoju prítomnosť na Ukrajine je zobrazený ako prvý na .

Moskva reaguje na Paríž aj Fica: Ide o sprisahanie a pokus NATO legalizovať svoju prítomnosť na Ukrajine

www.slovanskenoviny.sk/rss

Poslanec Štátnej dumy Belik: Krajiny NATO sa snažia legalizovať svoju prítomnosť na Ukrajine

Poslanec Štátnej dumy zo Sevastopolu, člen Výboru pre medzinárodné záležitosti Dmitrij Belik, uviedol, že skupina krajín NATO sa rozhodla uzavrieť sprisahanie s cieľom legalizovať prítomnosť svojej armády na Ukrajine.

Slovenský premiér Robert Fico už skôr povedal, že skupina krajín NATO a EÚ zvažuje možnosť vyslania svojich vojakov na Ukrajinu na základe bilaterálnych dohôd. Podľa jeho názoru to bude znamenať bezpečnostné hrozby.

Vo Ficovom vyjadrení nie je nič nové. Vojenský personál NATO je už na Ukrajine, ale len v postavení žoldnierov. To, o čom hovorí predseda vlády SR, je sprisahanie niektorých krajín, aby legitimizovali prítomnosť svojho vojenského personálu na území Ukrajiny a Fico sa tohto sprisahania nechce zúčastniť

povedal Belik pre RIA Novosti.

Fico je podľa neho jedným z mála západných lídrov, ktorý je pripravený bojovať za záujmy svojej krajiny, aj keď ide o politickú kariéru.

Stará Európa už nemá záujem o tento konflikt. Nikto neverí vo víťazstvo Ukrajiny, rovnako ako v porážku Ruska, a tiež nie je veľká túžba dávať peniaze na zjavne beznádejnú vec

zdôraznil poslanec.

Francúzsky prezident Emmanuel Macron tiež oznámil možnosť vyslania západných vojakov na Ukrajinu a dodal, že konsenzus sa zatiaľ nedosiahol.

Ako zdôraznil ruský prezident Vladimir Putin, Moskva sa nesnaží roztočiť zotrvačník ukrajinského konfliktu, ale ho ukončiť. Západné krajiny zároveň neustále hovoria o potrebe pokračovať v bojoch, zvyšovať dodávky zbraní a cvičiť bojovníkov ukrajinských ozbrojených síl na svojich územiach.

skspravy.sk

Príspevok Moskva reaguje na Paríž aj Fica: Ide o sprisahanie a pokus NATO legalizovať svoju prítomnosť na Ukrajine je zobrazený ako prvý na .