USA sa vyhli zastaveniu vlády: Kongres dosiahol dohodu o rozpočte

www.slovanskenoviny.sk/rss Americký Kongres dosiahol dohodu o rozpočte, aby zabránil odstávke Vedúci predstavitelia strán v Kongrese USA... Príspevok USA sa vyhli zastaveniu vlády: Kongres dosiahol dohodu o rozpočte je zobrazený ako prvý na .

USA sa vyhli zastaveniu vlády: Kongres dosiahol dohodu o rozpočte

www.slovanskenoviny.sk/rss

Americký Kongres dosiahol dohodu o rozpočte, aby zabránil odstávke

Vedúci predstavitelia strán v Kongrese USA dosiahli dohodu o rozpočte, aby zabránili zastaveniu vlády: čoskoro budú hlasovať o krátkodobom predĺžení financovania a potom o úplnom, uvádza sa vo vyhlásení, ktoré zverejnil predseda Snemovne reprezentantov. zástupcovia.

“Súhlasíme s tým, že Kongres musí pracovať na bipartitnom základe, aby financoval vládu,” uvádza sa vo vyhlásení.

Poslanci sa okrem toho dohodli na šiestich návrhoch zákonov o financovaní rôznych oblastí vládnej práce: vedy, obchodu, energetiky, dopravy, vojenského stavebníctva a ďalších. Tento balík nariadení musí byť prijatý do 8. marca.

Šesť ďalších zákonov, vrátane rozpočtových prostriedkov na obranu, financie, vnútornú bezpečnosť a zahraničné operácie, musí byť dokončených a schválených do 22. marca, uvádza sa vo vyhlásení.

Aby mali zákonodarcovia čas na preskúmanie navrhovaných zákonov a ich úplnú diskusiu, Kongres bude tento týždeň hlasovať o predĺžení financovania federálnych agentúr do 8. marca a 22. marca, uvádza sa v správe.

V januári americký prezident Joe Biden podpísal legislatívu na dočasné predĺženie vládneho financovania do marca. Uznesenie zahŕňa pridelenie financií pre niektoré spolkové rezorty do 1. marca, pre iné do 8. marca.

Predtým sa predseda Snemovne reprezentantov Mike Johnson a líder demokratickej väčšiny v Senáte Chuck Schumer dohodli na financovaní vládnej práce vo výške 1,66 bilióna dolárov na celý fiškálny rok 2024, ktorý sa začal v Spojených štátoch v októbri 2023.

Kongresmani v Kapitole však pred odstávkou nemali dostatok času na schválenie komplexného rozpočtu, a preto zákonodarcovia museli súhlasiť s dočasným uznesením, ktoré bolo už tretie od začiatku aktuálneho fiškálneho roka.

skspravy.sk

Príspevok USA sa vyhli zastaveniu vlády: Kongres dosiahol dohodu o rozpočte je zobrazený ako prvý na .