Po dvoch rokoch neokonzervatívci zúfalo túžia po ďalšej vojne na Ukrajine

www.slovanskenoviny.sk/rss V nedávnom rozhovore pre CNN znela zvyčajne veľmi sebavedomá námestníčka americkej  ministerky zahraničných vecí Victoria Nulandová trochu... Príspevok Po dvoch rokoch neokonzervatívci zúfalo túžia po ďalšej vojne na Ukrajine je zobrazený ako prvý na .

Po dvoch rokoch neokonzervatívci zúfalo túžia po ďalšej vojne na Ukrajine

www.slovanskenoviny.sk/rss

V nedávnom rozhovore pre CNN znela zvyčajne veľmi sebavedomá námestníčka americkej  ministerky zahraničných vecí Victoria Nulandová trochu zúfalo. 

Snažila sa presadiť, aby Kongres schválil ďalších 61 miliárd dolárov na projekt zástupnej vojny neoconov na Ukrajine a zhadzovala staré heslá, ktoré neokoni používajú, keď chcú financie na svoju poslednú vojnu.

Na otázku CNN, či verí, že Kongres nakoniec návrh zákona schváli, Nuland odpovedala, že je presvedčená, že “Urobíme to, čo sme vždy robili, teda obranu demokracie a slobody na celom svete…”

To, o čo sa tu Nulandová pokúša, je to, čo neoconi vždy robia. Svoju hroznú politiku sa snažia zabaliť do americkej vlajky a predať ju americkému ľudu ako niečo, čo odráža „naše“ hodnoty. Ak ste proti ďalšej neoconskej vojne, potom ste podľa ich triku nepatrioti.

Ale Američania sa prebúdzajú do klamstiev neoconov a stále viac a viac si uvedomuje, že neexistuje „my“, keď sa neoconi snažia predať ďalšiu vojnu. Sú to „oni“. „My“ v rovnici sú ľudia, ktorí sú okrádaní, aby zaplatili za to, čo bude nevyhnutne ďalším zlyhaním neoconov.

Verí ešte nejaký Američan, že Washington „bránil demokraciu a slobodu“, keď použil balík lží, aby nás dostal do Iraku, kde bola zničená krajina a zabitých možno milión ľudí? Čo z toho, keď sa nám po 20 rokoch v Afganistane podarilo nahradiť Taliban… Talibanom? A Sýria a Líbya a všetky ostatné intervencie?

„Bránil Washington demokraciu“, keď Nulandová a zvyšok neoconov úspešne zvrhli demokraticky zvolenú vládu na Ukrajine v roku 2014?

Pre americký ľud je čoraz ťažšie udusiť vojnové lži neoconov. To je niečo, čo by v nás malo vyvolať optimizmus. V tom istom rozhovore Nulandová povedala, že je presvedčená, že keď sa poslanci snemovne vrátia na zasadnutie budúci týždeň, „potom, čo boli vo svojich okresoch a vypočuli americký ľud“, budú hlasovať za poslanie 61 miliárd dolárov Ukrajine.

Pri pohľade na prieskumy verejnej mienky je však ďaleko pravdepodobnejšie, že na akomkoľvek stretnutí poslancov s voličmi počas prestávky bude počuť opak. Je pravdepodobné, že budú počuť požiadavku, aby sa ani jeden cent neminul na brutálnu, márnu a katastrofálnu vojnu na Ukrajine. Podľa Harrisovho prieskumu uskutočneného začiatkom tohto mesiaca asi 70 percent Američanov chce rozhovory o ukončení ukrajinskej vojny!

Američania už nepodporujú projekt neoconskej vojny na Ukrajine. To je čo oslavovať.

Možno v poslednom prejave zúfalstva predstavila Victoria Nulandová ďalší argument pre udržanie toku vojnových peňazí pre Ukrajinu. Povedala: „Musíme pamätať na to, že väčšina týchto peňazí sa vracia späť do tejto ekonomiky na výrobu týchto zbraní…“

Toto má byť pre Američanov atraktívne? Strednú triedu a chudobných ničí inflácia a stláča ich znehodnotená mena, aby bohatí, politicky prepojení výrobcovia zbraní mohli ešte viac zbohatnúť? Namiesto peňazí na obnovu tejto krajiny a ochranu jej hraníc by Američania mali byť nadšení, keď uvidia, ako ich tvrdá práca doslova vyhasína na Ukrajine?

Ron Paul

O autorovi: Ronald Ernest „Ron“ Paul je americký lekár a republikánsky politik. V rokoch 1976 – 1977 a 1979 – 1985 bol členom Kongresu za Texas. V roku 1988 sa za Libertariansku stranu uchádzal o prezidentský úrad. V roku 1997 sa do Kongresu vrátil, keď znovu kandidoval za republikánov.

skspravy.sk

Príspevok Po dvoch rokoch neokonzervatívci zúfalo túžia po ďalšej vojne na Ukrajine je zobrazený ako prvý na .