Uhrík: Toto už demokracia nie je. Nastal čas postaviť sa slniečkárom

www.slovanskenoviny.sk/rss Eurovoľby ako generačná výmena európskych nesvojprávnych  politikov Milan Uhrík, predseda hnutia Republika a líder kandidátky... Príspevok Uhrík: Toto už demokracia nie je. Nastal čas postaviť sa slniečkárom je zobrazený ako prvý na .

Uhrík: Toto už demokracia nie je. Nastal čas postaviť sa slniečkárom

www.slovanskenoviny.sk/rss

Eurovoľby ako generačná výmena európskych nesvojprávnych  politikov

Milan Uhrík, predseda hnutia Republika a líder kandidátky do eurovolieb v rozhovore pre portál SKsprávy aj o tom, kto motivuje k extrému a polarizácii spoločnosti; prečo je Orbán pod tlakom a koho; čo robil Soros v Gruzínsku a čo si myslí o slovenskom zákona „FARA“ na politické mimovládky; kto má šancu nahradiť splhúňov v Bruseli; čím sa odlišujú vlastenci od progresívcov; akú perspektívu v Európe vie ponúknuť Republika mladým; prečo a kedy opustí Západ Zelenského, koľko mladých Francúzov chce voliť Marine LePenovú, či o parnom valci agendy Green dealu a ďalších aktuálnych a horúcich témach sa dočítate ďalej.

SKSPRÁVY: Väčšia časť Slovenska je v šoku z atentátu na premiéra Fica progresívnym fanatikom. Nejde už len o popis diagnózy názorovej nenávisti. Spoločnosť očakáva od štátu efektívne riešenia, vrátane možných spolupáchateľov zločinu. Nenastal podľa Vás čas riešiť aj ideológiu progresivizmu a jej apologétov, ktorí chcú vyhrať voľby do EP? Kto všetko by sa mal pozrieť do zrkadla, aby tam videl podiel viny na vybičovanej atmosfére?

MILAN UHRÍK: Burcovanie nálad zo strany médií s veľkým vplyvom, „progresívnych“ novinárov a ich obľúbencov je už ďalej neprípustné. Liberálne korporátne a antislovenské médiá pravidelne urážajú nielen politických oponentov, ale kolektívne aj všetkých Slovákov. Dôkazom sú ich hanlivé výrazy či už z nedávnej minulosti alebo počas tzv. pandemickej situácie.

Vytvárajú atmosféru, ktorá burcuje, straší, motivuje k extrému a polarizácii.

Pre mňa je toto rozdeľovanie ľudí neprípustné. Bez ohľadu na politické názory nám musí záležať na pokoji a bezpečnosti. Žijeme tu predsa všetci spoločne, mali by sme vychádzať aspoň na ľudskej úrovni.

Viktor Orbán vidí atentátnika nielen ako progresívneho liberála, ale aj vojnového štváča. Maďarsko v júli preberie predsedníctvo EÚ. Naznačuje Orbán niečo výrokom, že jeho spojenca Fica odstavili v najdôležitejších mesiacoch, kedy sa rozhoduje nielen o zložení EP, ale aj o otázke mieru?

Maďarský premiér naznačuje, že s touto udalosťou môže v zásadných okamihoch prísť o potenciálneho spojenca. Maďarsko preberá predsedníctvo v EÚ, všetci naokolo sa Budapešti snažia situáciu sťažiť, dokonca im progresívci chceli predsedníctvo odobrať. Preto je smiešne, keď sa títo ľudia oháňajú slobodu a demokraciou. Viktor Orbán je pod výrazným tlakom. Preto vníma všetky dôsledky, ktoré vypätá situácia prináša. Nie je však čas otáľať.

Kto chce robiť suverénnu politiku, bude vždy pod paľbou globalistov.

A tú treba ustáť. Naši poslanci budú z Európskeho parlamentu vždy pripravení podporiť slovenskú vládu v obhajobe národných záujmov Slovenskej republiky.

Atmosféru pred atentátom vybičovali mainstreamové médiá, ale aj predstavitelia tretieho sektora. Práve hnutie Republika malo v programe striktné riešenie politických mimovládok. Ako máme čítať odpor opozície v Gruzínsku, ktoré nakoniec vypustilo označenie ‘zahraničný agent’ a prenikli informácie, že možno aj ten slovenský návrh skončí dostratena?

Nie je tajomstvo, že v Gruzínsku sa objavil aj Sorosov syn a americký minister zahraničia, ktorí tam asi nešli na výlet. Mimovládky, nadácie a think tanky prepojené na tento typ financií majú v spomínanej krajine silné podhubie.

Preto im nevyhovuje zákon o transparentnosti. To je dôvod výhrad, ako aj aktivizácie tretieho sektora, ktorý je organizovaný, vie spustiť „revolučné procesy“ v priebehu dní, zapriahnuť stovky organizátorov a tisíce účastníkov. Rétoriku si vymyslia podľa miestnych pomerov a aktuálnych trendov.

Ak slovenský návrh pôjde dostratena, vláda sa ukáže ako slabá – nie ako suverénna. A môže zabudnúť, že situáciu a progresívcov tým upokojí.

Opozíciu to naopak povzbudí a bude ešte radikálnejšia. Ako konzervatívci sme ustupovali slniečkárom už dosť. Teraz je čas postaviť sa im!

Ďalšou šedou zónou ohrozujúcou demokraciu je lobing. V EÚ je registrovaných 12 000 lobistov a 500 mimovládok. Výrazne sa angažoval aj George Soros a jeho syn Alexander v Európskej komisii. Európske postoje tak viac ako občania a štáty formuje tretí sektor a lobisti. Myslíte si, že toto je tá Únia, ktorú si želajú občania? Ako sa to dá zmeniť, aby kľúčové slovo mala vôľa ľudu a nie byrokrati pod vplyvom cudzích ekonomických a ideologických záujmov?

Čoskoro sú voľby do Európskeho parlamentu, kde si občania budú voliť europoslancov. Komisári sú do Európskej komisie nominovaní aktuálnymi vládami štátov, a tie si tak môžu vybrať hocikoho. Aj najväčšieho bruselského šplhúňa či „zeleného“ aktivistu.

Tieto nominácie sú europoslancami následne schvaľované. A ako zabrániť tomu, aby budúca Komisia nebola rovnaká ako tá súčasná, pod vedením Ursuly von der Leyenovej? Zvoliť si spoľahlivých a ráznych vlastencov, ktorí sú jasne vyhranení a budú vždy hlasovať v prospech Slovenska.

Hnutie Republika a Vy osobne sa ukazujete ako najvážnejší vyzývatelia a kritici progresívnej ideológie v Únii, ale aj na Slovensku. PS si zvolilo naratív, že „Slovensko patrí do Európy“ a obišlo fakt, že Únia tvorí menej ako polovicu rozlohy Európy (4,4 mil. km2 z 10,2 mil. km2). Ide o zavádzanie a vnucovanie jednofarebnej predstavy o Európe. Akú víziu európskej civilizácie má Republika a v čom sa odlišujete od progresívcov?

„Slniečkári“ už veľakrát ukázali, že demokracia im nič nehovorí. Oni tento termín používajú v zmysle, že demokracia má byť pre nich. Nechcú demokraciu pre všetkých. Len pre seba.

Ale ako vieme, toto demokracia už nie je a znamená to úplne iný systém, ktorý si pamätáme z minulého storočia. Európska civilizácia spočíva na antických a kresťanských základoch, ktoré nemožno vymazať.

Na rozdiel od progresívcov a ich „jednofarebnej predstavy“ rešpektujeme tradície a kultúrne dedičstvo európskych národov.

Ale takisto rešpekt našej, slovenskej kultúry požadujeme od druhých. Všetko na báze rovnosti, priateľstva a vzájomnej výhodnosti.

Kandidátka PS Cifrová-Ostrihoňová obhajovala zrušenie práva veta v EÚ pre národné štáty príkladom, že ani spolková krajina nemôže zablokovať celé Nemecko. Myslia si azda progresívci, že Únia je už federálny štát alebo je to len hlúpe prirovnanie?

Títo jedinci by odovzdali organizáciám ako EÚ, WHO a NATO všetko. Progresívci rozmýšľajú globalisticky, podľa hesla „proletári/progresívci všetkých zemí, spojte sa“. Určite nerozmýšľajú slovensky. Veď suverenitou Slovenska alebo našimi občanmi pohŕdajú.

Sú naštvaní, keď im ľudia neodovzdajú moc vo voľbách a ak si náhodou zvolia iných. Vtedy progresívci označujú Slovákov za „nevzdelaných vidiečanov“, ktorí sa nechajú oklamať údajnými ruskými dezinformáciami. To je ich modus operandi: ak nie ste s nami, ste proti nám a ak si nemyslíte čo my, ste oklamaní a nevzdelaní. Arogancia z nich priam srší, aj keď sa ju snažia skryť sofistikovaným vystupovaním.

Euractiv urobil vzorku kandidáta na europoslanca: Muž, 44 rokov z Bratislavského kraja, poslanec NR SR. Kandidátka hnutia Republika má najmenej kandidátov z hlavného mesta a nemá poslanca NR SR, čím sa vymyká z ponuky. SNS má najstaršiu kandidátku, kým Milan Uhrík je najmladší líder zo Slovenska. Akú perspektívu v Európe ponúkate mladým?

Európu suverénnych národov, priateľskej a výhodnej spolupráce, slobodného cestovania, pracovných možností, kvalitných univerzít, tradícií a perspektívu bezpečnosti, podporovaných rodín a dobrej infraštruktúry.

Mladí Francúzi a Španieli už začínajú vlastenecky reagovať. Až 40% mladých Francúzov volí Marine Le Pen. Chcú mať dobrú budúcnosť vo vlastnej domovine, nie sa každý deň báť o zdravie a bezpečnosť, keď prechádzajú mestom pod kontrolou prisťahovalcov.

Chcú mať slušne platenú prácu a bývanie, nie sa skladať na sociálne dávky migrantom, na zbrane alebo na „zelené politiky“. Väčšiu perspektívu začínajú mať vo vlasteneckých a konzervatívnych stranách. Časom sa teda rovnováha moci môže presunúť v náš prospech.

Na hnev poľnohospodárov „Stop dovozu, preč so Zelenou dohodou,“ napísal komisár pre poľnohospodárstvo Wojciechowski aj to, že politické iniciatívy spojené s Európskou zelenou dohodou „zašli ďaleko“ a vyzýva na zmeny v obchodnej politike. Myslíte si, že výzva môže niečo zmeniť, prípadne dokáže budúce zloženie EP a EK zrušiť zelenú agendu?

Zrejme ide o „ojedinelý výkrik“ pred voľbami. Možný náznak akejsi hranej reflexie. Pravdou však je, že

parný valec agendy Green deal ide ďalej a tlačí ho koalícia socialistov, kresťanských demokratov, progresívcov a zelených.

A zrušenie Green Dealu? Na tom už pracujem spoločne so 40 europoslancami z najsilnejších vlasteneckých strán v Európe a verím, že sa k nám pridajú ďalší, aby náš hlas bol silnejší.

Najefektívnejší nástroj je však výmena neschopných ľudí v pozíciách a namiesto nich zvolenie takých europoslancov, ktorí sa nebudú báť Bruselu a nesklopia uši pri každej príležitosti. Vtedy môže Green Deal skončiť a Európa si konečne vydýchne.

Na Slovensku zúri kultúrna vojna. Verejnoprávna televízia sa od 2013 nezapája do súťaže Eurovízia, ktorú organizuje Európska vysielacia únia (EBU), najväčšie združenie vysielateľov. Čo by ste odpovedali podpredsedovi EK Schinasovi, ktorý požiadal EBU o vysvetlenie, prečo počas finále zakázali organizátori mávať vlajkou EÚ?

Kedysi bola Eurovízia niečím, na čo sa oplatilo pozerať. Dnes je to festival nevkusu a nechutnosti, kde má snáď každý účinkujúci nutkavú potrebu čo najviac šokovať, nech je to akýmkoľvek spôsobom. Nech si tam mávajú hocičím. V dnešnej podobe ma Eurovízia nedokáže pozitívne prekvapiť. Je to už len čistá politika a propaganda zvrhlých ideológií.

Dnes mnohí podľahli rusofóbii a vyvesujú si ukrajinskú vlajku. Generálny tajomník Stoltenberg označil na mládežníckom NATO obnovu Ukrajiny za nezmyselnú v prípade jej porážky. Ako majú čítať toto hodenie kyjevského režimu cez palubu nielen kritici vojny, ale aj jej podporovatelia, ktorí sa dokonca zbierajú na muníciu?

V posledných týždňoch zaznelo viac podobných výrokov. Nielen v západnej Európe a za oceánom, ale aj český prezident Pavel a Jens Stoltenberg prekvapili.

Je možné, že sa už aj najhlučnejší „vojvodcovia“ začínajú presúvať z ríše snov a želaní do sveta reálneho vnímania.

V každom prípade treba si zachovať chladnú hlavu a uvedomiť si, že raz sa aj vojna na Ukrajine skončí. A my budeme potrebovať šikovných politikov pre obnovu vzťahov, obchodu a vzájomne výhodnej spolupráce pre všetky zúčastnené strany. To súčasní vojnoví štváči z Bruselu nedokážu, pretože sú v konfliktnej a vojnovej politike zavŕtaní až po uši. Ďalší dôvod na generačnú výmenu súčasných európskych politikov.

skspravy.sk

Príspevok Uhrík: Toto už demokracia nie je. Nastal čas postaviť sa slniečkárom je zobrazený ako prvý na .