Spontánnosť protestov? Zabudnite – sú kulisou pokusu o prevrat!

www.slovanskenoviny.sk/rss Domnienka, že „ktosi“ v štyroch úvodzovkách na Slovensku permanentne od volieb testuje cesty a spôsoby... Príspevok Spontánnosť protestov? Zabudnite – sú kulisou pokusu o prevrat! je zobrazený ako prvý na .

Spontánnosť protestov? Zabudnite – sú kulisou pokusu o prevrat!

www.slovanskenoviny.sk/rss

Domnienka, že „ktosi“ v štyroch úvodzovkách na Slovensku permanentne od volieb testuje cesty a spôsoby k štátnemu prevratu, už dávno nie je iba domnienkou, ale pretavila sa do faktu. Vo svojom článku sa tejto tézy drží aj web skspravy.sk. 

Web sa vracia k nedávnemu Protestnému pochod Za budúcnosť kultúry! „Organizátorom bola Platforma Otvorená kultúra. Táto dlhodobo a systematicky kritizuje prakticky všetky kroky nového vedenia Ministerstva kultúry SR pričom sa fokusuje na ministerku Šimkovičovú a generálneho tajomníka služobného úradu MK SR Lukáša Machalu a spochybňuje ich schopnosť a spôsobilosť riadiť procesy v rámci Ministerstva kultúry SR, jeho rezortných organizáciách ako aj kultúry v tom najširšom zmysle slova.“

To už nie je kritika, je to fanatizujúca posadnutosť

„Prakticky takmer každé rozhodnutie manažérskeho typu sa automaticky stáva terčom kritiky zo strany predstaviteľov Platformy otvorená kultúra, politicky angažovaných umelcov, študentov umeleckých škôl a časti verejnosti sympatizujúcej so stranami súčasnej politickej opozície ako Progresívne Slovensko (PS), KDH a SaS.“ Píše nami citovaný web skspravy.sk a informuje, že „celé toto sa deje za výdatnej mediálnej podpory Denníka N profilujúceho sa ako Propagandaabteilung PS, ktorý ich aktivitám poskytuje mediálne krytie.“

Zaujímavá paralela

Článok na webe skspravy.sk pokračuje: „Už zo samotného názvu platformy „Otvorená kultúra“ je cítiť rukopis a ideologickú naviazanosť na štruktúry notoricky známej (ne)politickej mimovládky sorošovského typu ako je Nadácia otvorenej spoločnosti.

Aktivity platformy vykazujú prakticky všetky znaky zrecyklovaného pokusu o majdan, farebnú revolúciu a štátny prevrat.“

Učebnicový príklad pokusu o prevrat

Tu už pôvodný zdroj textu z webu skspravy.sk citujeme dosova: “ Aktivity uvedenej platformy predstavujú učebnicový príklad aktivít smerujúcich k pokusu o štátny prevrat vytváraním špecifickej spoločenskej atmosféry, pomenovávaním a nálepkovaním osôb, systematickým zverejňovaním nepozitívnych a kritických informácií vo vzťahu k uvedeným osobám, a nimi vykonávaným úlohám. V tomto prípade bol negatívny fokus nasmerovaný na ministerku Šimkovičovú, generálneho tajomníka Machalu a nimi dosadených vedúcich pracovníkov rezortných organizácií.

Voľba ikonického dátumu začiatku protestných akcií 17. november ako aj Námestie SNP v Bratislave asi tiež nebudú úplne náhodné. Určitú podobnosť s prevratom v 11/89 má aj zapojenie študentov a akože širokej verejnosti plus hercov. Nech sa na to pozrieme z ktorejkoľvek strany novembrový prevrat z roku 1989 ako cez kopirák.“

Nech už akokoľvek ,vláda by mala spozornieť

„…a koncipovať stratégiu ďalšieho postupu ako aj vypracovať rôzne vývojové scenáre, nakoľko má dočinenia s protivníkom, ktorý nie je síce veľmi inteligentný, ale má v pozadí sofistikované štruktúry, mohutné ekonomické zázemie, podporu európskeho establishmentu, mediálne krytie liberálnych a progresivistických médií, vie sa oprieť o sieť politických mimovládnych organizácií a bojuje vytrvalo a s fanatickou odhodlanosťou.

Vláda by mala pripraviť stratégiu, ktorá jeho ideologického protivníka vmanévruje do pozície, ktorá neutralizuje jeho taktickú výhodu a početnú prevahu.“ Píše Matej Kasanický na webe skspravy.sk.

/ hlavnydennik.sk /

Príspevok Spontánnosť protestov? Zabudnite – sú kulisou pokusu o prevrat! je zobrazený ako prvý na .