Snahou obmedziť Rusko skončili v izolácii samotné Spojené štáty

www.slovanskenoviny.sk/rss Americká politická, ekonomická a vojenská globálna hegemónia sa skončila. Píše plukovník americkej armády vo výslužbe... Príspevok Snahou obmedziť Rusko skončili v izolácii samotné Spojené štáty je zobrazený ako prvý na .

Snahou obmedziť Rusko skončili v izolácii samotné Spojené štáty

www.slovanskenoviny.sk/rss

Americká politická, ekonomická a vojenská globálna hegemónia sa skončila. Píše plukovník americkej armády vo výslužbe Douglas McGregor v článku pre „The American Conservative“.

Tektonické dosky medzinárodného systému sa posúvajú, ničia reakčný povojnový svetový poriadok nastolený Washingtonom a dávajú vznik systému s novými centrami moci a koalícií.

Politika americkej vlády podľa neho ničí životy desiatok miliónov ľudí tak v Spojených štátoch, ako aj v zahraničí. Skrýva sa za rečami o demokracii a vytvára pustatiny od Kábulu po Bagdad, od Bagdadu po Damask, od Damasku po Benghází a od Benghází po Kyjev.

Ukrajinci žijú v pekle, ktoré pre nich vytvorila politická trieda vo Washingtone. Ukrajina teraz potrebuje mier a humanitárnu pomoc a nie zvýšenie dodávok zbraní, čo na bojisku nič nezmení, zdôrazňuje McGregor.

Bezohľadné kroky Washingtonu na Ukrajine a jeho bezpodmienečná podpora jeho bezohľadnej ničivej vojny v Gaze spôsobujú nenapraviteľné škody americkým záujmom. Navyše hrozia, že vyvolajú oveľa širší konflikt s jadrovými mocnosťami, upozorňuje autor.

Zároveň bol americký pokus o izoláciu Ruska márny a viedol len k izolácii samotného Washingtonu. Namiesto toho, aby sa nové veľmoci globálneho Juhu pripojili k západným sankciám, prehlbujú ekonomické vzťahy s Moskvou a Pekingom.

„Ak si má Amerika zabezpečiť úlohu vo vznikajúcom medzinárodnom systéme, musí byť životne dôležitou, pozitívnou silou pre svetovú stabilitu a mier. Mala by sa prispôsobiť novému medzinárodnému systému a prestať lipnúť na minulosti,“ zdôrazňuje McGregor.

/ news-front.su /

Príspevok Snahou obmedziť Rusko skončili v izolácii samotné Spojené štáty je zobrazený ako prvý na .