Saková s ukrajinským námestníkom ministra energetiky: Spolupráca medzi SR a Ukrajinou je strategická

www.slovanskenoviny.sk/rss Prehĺbenie spolupráce v oblasti dodávok plynu či rekonštrukcia elektrického prepojenia medzi Mukačevom a Veľkými Kapušanmi... Príspevok Saková s ukrajinským námestníkom ministra energetiky: Spolupráca medzi SR a Ukrajinou je strategická je zobrazený ako prvý na .

Saková s ukrajinským námestníkom ministra energetiky: Spolupráca medzi SR a Ukrajinou je strategická

www.slovanskenoviny.sk/rss

Prehĺbenie spolupráce v oblasti dodávok plynu či rekonštrukcia elektrického prepojenia medzi Mukačevom a Veľkými Kapušanmi boli hlavnými témami rokovaní ministerky hospodárstva SR Denisy Sakovej (Hlas-SD) s ukrajinským námestníkom ministra energetiky Mykolom Kolysnikom.

Taktiež podpísali memorandum o spolupráci v oblasti jadrovej energie. Informoval o tom v piatok tlačový odbor rezortu.

,,Spolupráca medzi Slovenskom a Ukrajinou v energetickom sektore je strategická pre obe naše krajiny, ale aj pre celý región. Je dôležité, aby sme spoločne pracovali na zabezpečení prepravy energetických zdrojov a na posilnení bezpečnosti jadrových elektrární,“ uviedla Saková.

Témou rokovania bola aj potreba diverzifikácie dovozu ropy a cien zemného plynu do regiónu strednej a východnej Európy, ako aj prepojenie elektrizačných prenosových sústav. Cieľom Slovenska a Ukrajiny je podľa rezortu taktiež participácia na tvorbe Východoeurópskeho energetického hubu.

Slovensko ponúklo svoje expertízy

Saková a Kolysnik diskutovali aj o možnostiach zdieľania skúseností pri obnove jadrových elektrární. Slovensko ponúklo svoje expertízy a odborné vedomosti pri obnove a prevádzke Záporožskej jadrovej elektrárne.
,,Je v našom spoločnom záujme, aby jadrové elektrárne na území Ukrajiny boli prevádzkované v súlade s najvyššími bezpečnostnými štandardami. Slovensko je pripravené poskytnúť odbornú pomoc a zdieľať svoje skúsenosti s Ukrajinou,“ uzavrela Saková.

ereport.sk

Príspevok Saková s ukrajinským námestníkom ministra energetiky: Spolupráca medzi SR a Ukrajinou je strategická je zobrazený ako prvý na .