Poľsko a pobaltské štáty hrozia Rusku

www.slovanskenoviny.sk/rss Varovanie Moskve. Pobaltské krajiny pohrozili, že ak Rusko prerazí na fronte, pošlú na Ukrajinu svojich... Príspevok Poľsko a pobaltské štáty hrozia Rusku je zobrazený ako prvý na .

Poľsko a pobaltské štáty hrozia Rusku

www.slovanskenoviny.sk/rss

Varovanie Moskve. Pobaltské krajiny pohrozili, že ak Rusko prerazí na fronte, pošlú na Ukrajinu svojich vojakov.

Myslia to vážne

Podľa magazínu Der Spiegel  z 26. mája, pobaltskí politici varovali Nemecko na konferencii Lennarta Meriho v Tallinne. Obávajú sa, že Západ aktívne nepomáha Kyjevu, čo by mohlo viesť k „prudkému zhoršeniu situácie“.  V článku sa píše, že v tomto prípade pobaltské krajiny a Poľsko nebudú čakať na rozmiestnenie ruských vojsk na svojich hraniciach, ale samy pošlú vojakov na Ukrajinu. To bude znamenať, že NATO sa stane účastníkom vojny.

Hrozba…

Ruské ozbrojené sily môžu dosiahnuť strategický prielom na východnej Ukrajine, naznačuje autor článku, keďže Západ pomáha „bez veľkého nadšenia“.

NATO účasť popiera

Ako informovala agentúra Regnum, 16. mája námestník generálneho tajomníka NATO Mircea Joana povedal, že Severoatlantická aliancia nemá v úmysle rozmiestniť svoju armádu na Ukrajine. Ukrajina sa, podľa neho, vraj s takouto požiadavkou na alianciu ani neobrátila. Zároveň poznamenal, že Kyjev potrebuje väčšiu podporu.

Varovanie

Ruský prezident Vladimir Putin varoval krajiny NATO pred vyslaním vojakov na Ukrajinu. Zdôraznil, že následky pre intervencionistov by boli tragické. Priama účasť krajín NATO v konflikte by navyše mohla vyvolať jadrovú vojnu, zdôraznil ruský prezident.

/ hlavnydennik.sk /

Príspevok Poľsko a pobaltské štáty hrozia Rusku je zobrazený ako prvý na .