VIDEO: Michelko o odvolaní Mazáka z funkcie šéfa Súdnej rady: „Justičný systém sa zbaví bezcharakterného človeka, ktorý ho najviac krivil.

www.slovanskenoviny.sk/rss Jeho manipulácie zastrašovania a hrubé ohýbanie práva boli na dennom poriadku“. Predseda Výboru NR SR pre... Príspevok VIDEO: Michelko o odvolaní Mazáka z funkcie šéfa Súdnej rady: „Justičný systém sa zbaví bezcharakterného človeka, ktorý ho najviac krivil. je zobrazený ako prvý na .

VIDEO: Michelko o odvolaní Mazáka z funkcie šéfa Súdnej rady: „Justičný systém sa zbaví bezcharakterného človeka, ktorý ho najviac krivil.

www.slovanskenoviny.sk/rss

Jeho manipulácie zastrašovania a hrubé ohýbanie práva boli na dennom poriadku“. Predseda Výboru NR SR pre kultúru a médiá Roman Michelko (SNS) vo svojom videoblogu dňa 21. apríla 2024 komentoval tohtotýždňové odvolanie Jána Mazáka z funkcie predsedu Súdnej rady SR jej členmi.

Aj keď sa to možno nezdá, odstavenie Mazáka z čela Súdnej rady je oveľa väčšia udalosť, než by sa mohlo na prvý pohľad zdať.

Mazák, od kedy vstúpil do verejného priestoru, neustále krivil justičný systém. Ako klasický štréber a oportunista už tesne po škole vstúpil do komunistickej strany, cez revolúciu preplával, aby nakoniec skúsil šťastie v strane Rudolfa Schustera SOP. Tam to dotiahol až na prvého podpredsedu SOP a štátneho tajomníka na ministerstve spravodlivosti.

No a z tejto výsostne straníckej funkcie potom šiel na čelo najprestížnejšej justičnej pozície – Ústavného súdu. Tam sa podpísal pod zopár hanebných rozhodnutí, aby nakoniec predčasne odišiel (asi v polovici mandátu v roku 2006) na síce oveľa menej prestížnejší, ale lepšie platený post generálneho advokáta úradu ESĽP v Luxemburgu. Po skončení sa vyskytol ako poradca u prezidenta Andreja Kisku. No a podľa očakávaní mu radil najhoršie, ako sa dalo. Nahovoril ho na krajne protiústavný krok, keď si odmietol vybrať a vymenovať z dvojnásobného počtu sudcov ÚS a pokúšal sa vydierať parlament tým, že žiadal iných kandidátov. Na takúto nehoráznosť samozrejme parlament nepristúpil a Mazákov Kiska bol na milimeter od ústavnej žaloby za pošliapavanie Ústavy. Nakoniec dal spiatočku a sudcov vymenoval, aj keď tiež veľmi problematicky. Kiska je známy aj tým, že keď je mu to výhodné, dokáže obhájiť čokoľvek, ale keď vidí, že to nemôže dopadnúť dobre, bez mihnutia oka svojho dobrodinca zradí. Stalo sa tak – v čase, keď Kisku obhajoval v kauze podvodne nadobudnutých pozemkov v Veľkom Slavkove a keď videl, že je to beznádejne, tak ako klasická krysa zdúchol z potápajúcej sa lode. Po voľbách v roku 2020 sa logicky vynoril znova, ako ponížený, ale bezškrupulózny, služobníček tých najskompromitovanejších politických síl, konkrétne Matoviča.

Najprv sa zbavili nepohodlných členov Súdnej rady a medzi nominantmi matovičovského parlamentu bol aj Mazák. Bolo len otázkou času, kedy zlikvidujú nepohodlnú šéfku Súdnej rady Lenku Praženkovú, aby sa na jej miesto dostal práve Mazák . No a jeho pôsobenie na tomto prestížnom justičnom poste bola úplná katastrofa. Jeho manipulácie zastrašovania a hrubé ohýbanie práva boli na dennom poriadku. Čiastočne zrekonštruovaná Súdna rada to začala riešiť. Prvý pokus o jeho odvolanie bol už v decembri, vtedy však na to chýbal jeden hlas. Tento utorok sa to už konečne podarilo.

Ukazuje sa však, že Mazák, rovnako ako Korčok ,nevie prijať prehru. Trápne a hanebne, utekal pred zodpovednosťou , dúfajúc, že odkladom rokovania o jeho odvolaní sa zachráni. Vraj nemal dosť času, aby sa pripravil na svoju obhajobu, ako totálne krivý človek a zbabelec navyše zdúchol z rokovania Súdnej rady aby vzápätí, po tom, čo bol konečne právoplatne odvolaný, vyhlásil, že dá sťažnosť na Ústavný súd. Vraj sa nemal ako obhájiť. To je trápnosť, nad akú už niet, ale celá táto kauza aj tak speje k jasnému koncu. Už tento týždeň bude Ústavnoprávny výbor rokovať o odvolaní Mazáka a ešte jedného jeho kolegu. Oboch zvolil matovičovský parlament z pozície členov Súdnej rady. Iste, prišlo to neskoro, ale konečne sa extrémne pokrývaná Mazákovsko- Lipšicovská justícia začína naprávať.

Zdroj: YouTube Roman Michelko / InfoVojna

Príspevok VIDEO: Michelko o odvolaní Mazáka z funkcie šéfa Súdnej rady: „Justičný systém sa zbaví bezcharakterného človeka, ktorý ho najviac krivil. je zobrazený ako prvý na .