Médiá: Izrael sa už rozhodol, ako zareaguje na iránsky útok

www.slovanskenoviny.sk/rss JP: IDF sa už rozhodla, ako zaútočí na Irán a jeho spojencov Izraelské obranné sily... Príspevok Médiá: Izrael sa už rozhodol, ako zareaguje na iránsky útok je zobrazený ako prvý na .

Médiá: Izrael sa už rozhodol, ako zareaguje na iránsky útok

www.slovanskenoviny.sk/rss

JP: IDF sa už rozhodla, ako zaútočí na Irán a jeho spojencov

Izraelské obranné sily (IDF) sa už rozhodli, ako zareagujú na iránsky útok, no stále rozhodujú o načasovaní, uviedol Jerusalem Post s odvolaním sa na zdroje.

“IDF sa rozhodla, ako prijme odvetné opatrenia proti Iránu a jeho spojencom, ale zatiaľ nerozhodla o načasovaní… Keďže načasovanie sa stále môže zmeniť a vzhľadom na všetky potrebné zložité prípravy sa súčasné rozhodnutie môže zmeniť, “ – uvádza sa v publikácii.

Elitná jednotka iránskych ozbrojených síl, Zbor islamských revolučných gárd, podnikla v noci 14. apríla úder na izraelské územie v reakcii na zničenie iránskeho konzulátu v Sýrii začiatkom mesiaca izraelskými lietadlami.

Na útoku sa podľa rôznych zdrojov podieľalo niekoľko stoviek rakiet a bezpilotných lietadiel vrátane kamikadze bezpilotných lietadiel Shahed, hypersonických rakiet Fattah a Fattah-2.

Iránska štátna televízna stanica Press TV informovala, že všetky hypersonické rakety dosiahli svoje ciele.

Podľa izraelskej armády Irán vypustil celkovo viac ako 300 munície a bezpilotných lietadiel, vrátane asi 170 bezpilotných lietadiel, viac ako 30 riadených striel a viac ako 120 balistických rakiet. Izrael zároveň uvádza, že do krajiny zasiahlo len „niekoľko rakiet“ a spôsobilo „malé škody“.

Náčelník generálneho štábu iránskych ozbrojených síl Mohammad Bagheri uviedol, že Teherán dokončil operáciu True Promise a neplánuje v nej pokračovať, ale ak Izrael prijme nejaké opatrenia, ďalšia iránska operácia bude väčšia ako predchádzajúca.

Izraelský minister Benny Gantz uviedol, že krajina má v úmysle vytvoriť regionálnu koalíciu proti iránskej hrozbe a reagovať na útok vo vhodnom čase a primeraným spôsobom. Očakáva sa, že izraelská vláda rozhodne o ďalších krokoch v blízkej budúcnosti.

skspravy.sk

Príspevok Médiá: Izrael sa už rozhodol, ako zareaguje na iránsky útok je zobrazený ako prvý na .