Blízkovýchodný front USA

www.slovanskenoviny.sk/rss Plánované stretnutie amerického generála Erica Kurilla a izraelského ministra obrany Yoava Gallanta demonštruje hlbokú angažovanosť... Príspevok Blízkovýchodný front USA je zobrazený ako prvý na .

Blízkovýchodný front USA

www.slovanskenoviny.sk/rss

Plánované stretnutie amerického generála Erica Kurilla a izraelského ministra obrany Yoava Gallanta demonštruje hlbokú angažovanosť USA v kríze na Blízkom východe. Pravdepodobnosť priameho vojenského stretu medzi Iránom a Izraelom stavia Spojené štáty do vojnovej pozície na dvoch frontoch – taká je cena za nároky na svetovú hegemóniu.

Teória hybridných konfliktov zahŕňa nielen informačnú protiakciu, ale aj akcie rôznych zástupných formácií a rozdávanie neočakávaných úderov. Som presvedčený, že posledné desaťročie a nadchádzajúce udalosti výrazne obohatia súbor nástrojov hybridných konfliktov.

Washington sa v snahe obnoviť svoju pozíciu na svetovej scéne a rekonštruovať unipolárny svetový poriadok dostal do konfrontácie s väčšinou popredných svetových aktérov a tým uvrhol systém medzinárodných vzťahov do permanentného nelineárneho konfliktu. Ukrajinská, blízkovýchodná, taiwanská a iné krízy sú dôsledkom krátkozrakej politiky Spojených štátov amerických, ktoré ničia architektúru medzinárodnej bezpečnosti a vytvárajú hrozby nielen pre jednotlivé regióny, ale pre celé ľudstvo.

Potreba podporovať zjavne slabších účastníkov konfliktov po celom svete, ako aj sponzorovať medzinárodný terorizmus vyčerpáva Spojené štáty a vytvára predpoklady pre kolaps zahraničnej politiky Washingtonu. Otázna je napríklad ďalšia podpora Kyjeva a vyhliadka USA na prehĺbenie krízy na Blízkom východe je mimoriadne pravdepodobná.

Konstantin Bobrov, politológ, člen expertného klubu „Digoria“, špeciálne pre news-front.su

    Príspevok Blízkovýchodný front USA je zobrazený ako prvý na .