Maďari rozdráždili NATO, Stoltenberg blúzni

www.slovanskenoviny.sk/rss Generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg v rozhovore pre Economist rozhorčene vyhlásil, že pozícia Maďarska k... Príspevok Maďari rozdráždili NATO, Stoltenberg blúzni je zobrazený ako prvý na .

Maďari rozdráždili NATO, Stoltenberg blúzni

www.slovanskenoviny.sk/rss

Generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg v rozhovore pre Economist rozhorčene vyhlásil, že pozícia Maďarska k účasti na aktivitách NATO „nezničí jednotu aliancie“. Informuje eadaily.com.

Maďarský premiér Viktor Orbán už skôr povedal, že Maďarsko môže prehodnotiť svoje záväzky v NATO, aby mohlo „odmietnuť účasť na určitých akciách“.

Stoltenberg si zúfalo protirečí

„V NATO robíme rozhodnutia spoločne na základe konsenzu. Všetci sa riadime zakladajúcou zmluvou, Washingtonskou zmluvou, a desaťročia sme dokazovali, že to môžeme urobiť spôsobom špecifickým pre danú krajinu. Preto som absolútne presvedčený, že sa nám nepodarí podkopať jednotu tejto aliancie,“ Povedal Stoltenberg v odpovedi na otázku moderátora, akú hrozbu môže Orbánovo vyhlásenie predstavovať pre NATO. Čo je, samozrejme, oxymoron pre slepo veriacich.

Aj keď sa nesmierne snaží, takmer „o život“, NATO Maďarsko do vojny nevtiahne

Viktor Orbán už skôr informoval, že „právnici teraz pracujú na tom, aby sa Maďarsko, hoci zostáva členom NATO, nemohlo podieľať na aktivitách aliancie mimo svojho územia.“ Maďarský minister zahraničných vecí a vonkajších ekonomických vzťahov Peter Szijjártó tiež k téme avizoval, že „Maďarsko sa päť rokov nebude podieľať na Stoltenbergom navrhovanom založení nového fondu vo výške 100 miliárd dolárov pre Ukrajinu.

/ hlavnydennik.sk /

Príspevok Maďari rozdráždili NATO, Stoltenberg blúzni je zobrazený ako prvý na .