Lipšicov osud je jasný: Špeciálna prokuratúra sa čoskoro zruší!

www.slovanskenoviny.sk/rss ÚŠP sa ruší! Ústavný súd Slovenskej republiky rozhodol o tom, že časti novely Trestného zákona... Príspevok Lipšicov osud je jasný: Špeciálna prokuratúra sa čoskoro zruší! je zobrazený ako prvý na .

Lipšicov osud je jasný: Špeciálna prokuratúra sa čoskoro zruší!

www.slovanskenoviny.sk/rss

ÚŠP sa ruší! Ústavný súd Slovenskej republiky rozhodol o tom, že časti novely Trestného zákona pozastavuje účinnosť, ale netýka sa to Špeciálnej prokuratúry, ktorá sa čoskoro definitívne zruší. Uviedol to portál aktuality.

Pozastavil časti novely

Ústavný súd (ÚS) SR v stredu rozhodol o pozastavení účinnosti novely Trestného zákona a časti novely Trestného poriadku. Vyplýva to z informácií, ktoré má TASR k dispozícii. O rozhodnutí informovala aj televízia Markíza. Samotný ÚS o rozhodnutí zatiaľ neinformoval.

Podanie opozičníkov a prezidentky

Návrhy prezidentky SR Zuzany Čaputovej a opozičných strán na posúdenie ústavnosti novely prijal na ďalšie konanie. Návrhom na pozastavenie účinnosti vo zvyšnej časti súd nevyhovel. Samotný ÚS sa k rozhodnutiu nevyjadril. „Ústavný súd nebude svoje postupy s nikým komunikovať,“ uviedla pre TASR hovorkyňa ÚS Martina Ferencová.

ereport.sk

Príspevok Lipšicov osud je jasný: Špeciálna prokuratúra sa čoskoro zruší! je zobrazený ako prvý na .