Jordánsko reaguje na zhoršujúcu sa bezpečnostnú situáciu: Krajina uzatvára vzdušný priestor pre všetky lety

www.slovanskenoviny.sk/rss Jordánsky úrad pre civilné letectvo v sobotu oznámil, že Jordánsko v sobotu večer vzhľadom na... Príspevok Jordánsko reaguje na zhoršujúcu sa bezpečnostnú situáciu: Krajina uzatvára vzdušný priestor pre všetky lety je zobrazený ako prvý na .

Jordánsko reaguje na zhoršujúcu sa bezpečnostnú situáciu: Krajina uzatvára vzdušný priestor pre všetky lety

www.slovanskenoviny.sk/rss

Jordánsky úrad pre civilné letectvo v sobotu oznámil, že Jordánsko v sobotu večer vzhľadom na zhoršenie bezpečnostnej situácie v regióne dočasne uzatvorí svoj vzdušný priestor pre všetky prichádzajúce, odchádzajúce i tranzitné lety. Informovala o tom televízia al-Arabíja.

Toto opatrenie začne platiť o 23.00 h miestneho času (22.00 h SELČ) na niekoľko nasledujúcich hodín a bude sa priebežne prehodnocovať podľa aktuálneho vývoja. Prichádza v čase očakávaného odvetného útoku Iránu na Izrael. USA v piatok varovali, že útok môže byť „bezprostredný“.

Úrad pre civilné letectvo predtým oznámil, že vo vzdušnom priestore Jordánska dochádza k rušeniu systému GPS, čo prinútilo lietadlá v tejto oblasti používať alternatívne navigačné systémy.

Napätie na Blízkom východe značne stúplo po nálete z 1. apríla, ktorý v sýrskom hlavnom meste Damask zasiahol budovu susediacu s iránskym veľvyslanectvom, slúžiacu ako konzulát.

Pri útoku zahynuli dvaja iránski brigádni generáli a päť ďalších členov vplyvných revolučných gárd. Irán z útoku obvinil Izrael, ten sa k nemu oficiálne nevyjadril.

K eskalácii prispeli v sobotu iránske revolučné gardy, ktoré v blízkosti Hormuzského prielivu zadržali kontajnerovú loď majúcu väzby na Izrael.

ZDROJ: Pravda

Príspevok Jordánsko reaguje na zhoršujúcu sa bezpečnostnú situáciu: Krajina uzatvára vzdušný priestor pre všetky lety je zobrazený ako prvý na .