Jednodňová diaľničná známka bude. Končí ročná

www.slovanskenoviny.sk/rss V stredu, 12. júna parlament schválil novelu zákona o diaľničnej známke. Tá zavádza jednodňovú známku a minister dopravy... Príspevok Jednodňová diaľničná známka bude. Končí ročná je zobrazený ako prvý na .

Jednodňová diaľničná známka bude. Končí ročná

www.slovanskenoviny.sk/rss

V stredu, 12. júna parlament schválil novelu zákona o diaľničnej známke. Tá zavádza jednodňovú známku a minister dopravy Jozef Ráž ml. (nom. Smer-SSD) je spokojný, že táto novela bola schválená ešte pred letnou sezónou.

Jednodňová známka bude platiť počas kalendárneho dňa, na ktorý bola zakúpená. Novela bude účinná od 1. augusta 2024. Nová jednodňová diaľničná známka bude stáť 5,40 eura.

V rámci novely parlament zrušil tzv. ročnú známku. Tú nahradí 365-dňová.

„Som rád, že sme stihli schváliť zavedenie jednodňovej známky ešte pred letom. Výrazne tým pomôžeme všetkým, ktorí sa chcú vybrať na krátke výlety po Slovensku, a tiež zahraničným turistom, ktorí Slovenskom prechádzajú na ceste za letnou dovolenkou,“povedal minister dopravy Jozef Ráž.

Rezort tiež pripomína, že platnosť jednodňovej známky trvá v kalendárny deň, na ktorý bola zakúpená, nie jeden deň od jej nákupu.

„Rovnako to funguje napríklad v Česku či Rakúsku,“ hovorí minister a pripomína, že namiesto „ročnej“ diaľničnej známky bude platná 365-dňová.

„Táto duplicita spôsobovala problémy. Často sa stávalo, že si ich vodiči plietli a mysleli si, že ročná platí rok od zakúpenia, čo, samozrejme, nebola pravda. Takto v tom konečne bude poriadok,“uzavrel minister Ráž.

/ hlavnydennik.sk /

Príspevok Jednodňová diaľničná známka bude. Končí ročná je zobrazený ako prvý na .