J. Draxler: Vašáková dostala odstupné v desiatkach tisíc eur! Plán obnovy riadila katastrofálne

www.slovanskenoviny.sk/rss Juraj Draxler prináša šokujúce informácie. Tvrdí, že bývalá vicepremiérka, Lívia Vašáková, dostala po svojom odchode... Príspevok J. Draxler: Vašáková dostala odstupné v desiatkach tisíc eur! Plán obnovy riadila katastrofálne je zobrazený ako prvý na .

J. Draxler: Vašáková dostala odstupné v desiatkach tisíc eur! Plán obnovy riadila katastrofálne

www.slovanskenoviny.sk/rss

Juraj Draxler prináša šokujúce informácie. Tvrdí, že bývalá vicepremiérka, Lívia Vašáková, dostala po svojom odchode zlatý padák siahajúci do astronomických výšok.

Bolo to údajne ešte oveľa viac ako 70 tisíc eur. Za pozornosť stojí aj to, že Plán obnovy nastavila katastrofálne zle.  

Juraj Draxler prináša šokujúce informácie

Lívia Vašáková bol človek Igora Matoviča a Eduarda Hegera. Juraja Draxlera podráždilo, že bývalá vicepremiérka sa chodi prezentovať do médií.

„Lívia Vašáková: bývalá vicepremiérka katastrofálne nastavila Plán obnovy a potom ešte odišla zo štátnych služieb s masívnym odstupným,“ píše hneď v úvode svojho príspevku na sociálnej sieti Draxler. Dodal, že ho máločo ma pri čítaní slovenskej tlače tento týždeň podráždilo viac ako interview s touto bývalou vicepremiérkou vlády Ľ. Ódora.

„Ide o jednu z osôb, ktoré sú kľúčovo zodpovedné za to, že napriek miliardám na postpandemickú pomoc sa reálne len máločo v krajine nakoniec podarí zmodernizovať,“ myslí si bývalý minister školstva.

A nielen to, Draxler má informácie o odstupnom, ktoré podľa neho táto neschopná osoba dostala. „Nedávno jedno médium prinieslo správu, že jej zlatý padák pri odchode zo štátnych služieb údajne predstavoval 70 tisíc eur. Podľa mojich informácií to v skutočnosti bolo ešte oveľa viac,“ píše Draxler.

Plán obnovy bol nastavený chaoticky

„Plán obnovy bol veľkou šancou pre slovenské zdravotníctvo, školstvo a mnohé iné časti verejného sektora. Miliardy z Bruselu boli k dispozícii na pomoc s jednoduchšími podmienkami oproti tým, aké sú pri klasických „eurofondoch“. Tu máte a postavte za to nemocnice, zmodernizujte školstvo, podporte najlepšie mozgy pre výskum,“ informuje Draxler.

Podľa bývalého ministra bol Plán obnovy nastavený zle a chaoticky. „Program, za ktorý táto osoba zodpovedala najprv ako vysoká úradníčka za Matoviča a Hegera a potom ako vicepremiérka, však bol nastavený naivne a chaoticky (niekde mali ísť nelogicky vysoké prostriedky, inde chýbajú), navyše často bez zodpovedne pripravených samotných reforiem. A čo je najhoršie, zlyhávala samotná realizácia: dlho napríklad nikomu naprekážalo, že ambicióznemu plánu na výstavbu a rekonštrukcie nemocníc celkovo za miliardu eur chýbala samotná príprava projektov. Celý program je dnes v katastrofálnom stave,“ napísal bývalý miniser.

Najviac ho hnevá to, že Vašáková sa po tom všetkom ešte chodí prezentovať aj do médií. „Vašákovú pozývajú do médií, aby dávala rozumy o tom, ako sa čo má s bruselskými peniazmi robiť. Neuveriteľné. A sedí pritom na vankúšoch vypchatých odstupným za takmer stotisíc eur,“ uzavrel bývalý minister.

ereport.sk

Príspevok J. Draxler: Vašáková dostala odstupné v desiatkach tisíc eur! Plán obnovy riadila katastrofálne je zobrazený ako prvý na .