Nulandová povedala, že americká pomoc Kyjevu sa vracia do ekonomiky USA

www.slovanskenoviny.sk/rss Nulandová hovorila o výhodách pre USA z pomoci Ukrajine. CNN: Nulandová povedala, že americká pomoc... Príspevok Nulandová povedala, že americká pomoc Kyjevu sa vracia do ekonomiky USA je zobrazený ako prvý na .

Nulandová povedala, že americká pomoc Kyjevu sa vracia do ekonomiky USA

www.slovanskenoviny.sk/rss

Nulandová hovorila o výhodách pre USA z pomoci Ukrajine. CNN: Nulandová povedala, že americká pomoc Kyjevu sa vracia do ekonomiky USA

Veľká časť prostriedkov, ktoré Spojené štáty pridelili Ukrajine, zostáva v americkej ekonomike, uviedla námestníčka amerického ministra zahraničných vecí Victoria Nulandová v rozhovore pre CNN.

“Musíme pamätať na to, že väčšina týchto peňazí ide priamo späť do americkej ekonomiky na výrobu zbraní, vrátane dobre platených pracovných miest,” povedala Nulandová.

Americké úrady tvrdia, že ešte v decembri vyčerpali prostriedky na podporu Ukrajiny a kým Kongres neschváli nové prostriedky, nie sú schopné zabezpečiť dodávky zbraní a streliva.

Rusko predtým poslalo krajinám NATO nótu o dodávkach zbraní Ukrajine. Ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov poznamenal, že akýkoľvek náklad, ktorý obsahuje zbrane pre Ukrajinu, sa stane pre Rusko legitímnym cieľom.

Ruské ministerstvo zahraničia uviedlo, že krajiny NATO sa „zahrávajú s ohňom“ dodávaním zbraní Ukrajine. Kremeľ zdôraznil, že napumpovanie Ukrajiny zbraňami zo Západu neprispieva k úspechu rusko-ukrajinských rokovaní a bude mať negatívny vplyv.

Lavrov tiež uviedol, že Spojené štáty a NATO sú priamo zapojené do konfliktu na Ukrajine, „a to nielen dodávaním zbraní, ale aj výcvikom personálu… na území Veľkej Británie, Nemecka, Talianska a ďalších krajín“.

skspravy.sk

Príspevok Nulandová povedala, že americká pomoc Kyjevu sa vracia do ekonomiky USA je zobrazený ako prvý na .