Irán sa zmocnil kontajnerovej lode spojenej s Izraelom

www.slovanskenoviny.sk/rss (TASR) – Iránske Revolučné gardy v sobotu v blízkosti Hormuzského prielivu zadržali kontajnerovú loď spojenú... Príspevok Irán sa zmocnil kontajnerovej lode spojenej s Izraelom je zobrazený ako prvý na .

Irán sa zmocnil kontajnerovej lode spojenej s Izraelom

www.slovanskenoviny.sk/rss

(TASR) – Iránske Revolučné gardy v sobotu v blízkosti Hormuzského prielivu zadržali kontajnerovú loď spojenú s Izraelom, uviedli iránske štátne médiá. TASR informuje podľa agentúr AP a AFP.

Iránska štátna tlačová agentúra IRNA oznámila, že špeciálna jednotka námorných síl Revolučných gárd pomocou vrtuľníka obsadila loď MCS Aries. Operácia sa uskutočnila neďaleko pobrežia Spojených arabských emirátov (SAE). MCS Aries bola následne nasmerovaná k teritoriálnym vodám Iránu.

Izraelská armáda na sociálnej sieti X uviedla, že MSC Aries sa plaví pod vlajkou Portugalska a má izraelských vlastníkov, píše agentúra DPA.

Bezpečnostná služba Ambrey sa odvolala na videozáznam, na ktorom sa najmenej tri osoby spúšťajú po lane z vrtuľníka na kontajnerovú loď. Ambrey pripomenula, že takéto metódy používajú iránske Revolučné gardy.

Hormuzský prieliv medzi Iránom a Ománom je dôležitá námorná cesta pre vývoz ropy. USA opakovane obvinili iránske vojenské námorníctvo zo zásahov voči civilným plavidlám v tomto prielive či priľahlom Ománskom zálive, pripomína DPA.

Irán prisľúbil, že podnikne odvetný úder za izraelský útok na iránsky konzulát v sýrskom Damasku z 1. apríla, pri ktorom zahynulo sedem členov iránskych elitných Revolučných gárd vrátane dvoch generálov.

skspravy.sk

Príspevok Irán sa zmocnil kontajnerovej lode spojenej s Izraelom je zobrazený ako prvý na .