Francúzsko si vydýchne — francúzsky politik o možnej Macronovej rezignácii

www.slovanskenoviny.sk/rss Ak má Emmanuel Macron skutočne v úmysle odstúpiť, ak pravica vyhrá parlamentné voľby, bola by... Príspevok Francúzsko si vydýchne — francúzsky politik o možnej Macronovej rezignácii je zobrazený ako prvý na .

Francúzsko si vydýchne — francúzsky politik o možnej Macronovej rezignácii

www.slovanskenoviny.sk/rss

Ak má Emmanuel Macron skutočne v úmysle odstúpiť, ak pravica vyhrá parlamentné voľby, bola by to vynikajúca príležitosť „zbaviť sa ho hneď“ bez čakania na koniec jeho funkčného obdobia.

Povedal to Sébastien Chenu, podpredseda strany „Národné zhromaždenie“ na „Europe1“ reagujúc na fámy o odstúpení prezidenta.

Podľa neho by to Francúzom umožnilo „vydýchnuť si úľavou a nájsť pokoj v duši“.

— Po veľkom víťazstve strany „Národné zhromaždenie“ vo voľbách do Európskeho parlamentu oznámil francúzsky prezident rozpustenie parlamentu. Dnes popoludní má usporiadať tlačovú konferenciu, kde — možno! — bude hovoriť aj o svojej demisii, aby čo najviac zdvihol stávky a zmobilizoval voličov proti vám. Je to riskantné…

„Emmanuel Macron sníva o rýchlom uskutočnení volieb, ktoré sám práve vyhlásil. Rozpustením parlamentu chcel dať ľuďom zabudnúť na eurovoľby a teraz sa rozhodol dať ľuďom zabudnúť na rozpustenie parlamentu zrejme hrozbou demisie.

Voličom „Národného zhromaždenia“ však poviem, že toto je tá správna príležitosť, ako sa zbaviť Emmanuela Macrona práve teraz! Ak skutočne oznámi svoju rezignáciu, bude to znamenať, že o tri týždne Emmanuela Macrona už v Elyzejskom paláci neuvidíme. Francúzsko si môže vydýchnuť, Francúzsko môže nájsť mier a my sa môžeme zbaviť Emmanuela Macrona.“

/ news-front.su /

Príspevok Francúzsko si vydýchne — francúzsky politik o možnej Macronovej rezignácii je zobrazený ako prvý na .