Babský internetový wrestling: Lívia odhalila divadlo Beňovej a Neveďalovej

www.slovanskenoviny.sk/rss Radikálka, hysterka, klamárka, kravské prdy… zaznelo v reakciách Idú voľby do Európskeho parlamentu a zdá... Príspevok Babský internetový wrestling: Lívia odhalila divadlo Beňovej a Neveďalovej je zobrazený ako prvý na .

Babský internetový wrestling: Lívia odhalila divadlo Beňovej a Neveďalovej

www.slovanskenoviny.sk/rss

Radikálka, hysterka, klamárka, kravské prdy… zaznelo v reakciách

Idú voľby do Európskeho parlamentu a zdá sa, že budú poriadne vyostrené. Mladá novinárka a youtuberka Lívia Pavlíková, známa aj z Kulturblogu, sa pustila do vyzliekania europoslaneckých princezien zo Smeru – Moniku Beňovú a Katarínu Roth-Neveďalovú za ich dvojtvárne hlasovanie v Európskom parlamente a opačne štylizované akože proslovenské pózy pre domáce publikum.

Lívia poukázala aj na ostatné hlasovanie dvoch prominentných poslankýň, ktoré podporili 50 miliárd Zelenskému.

Mladučkej novinárke mediálnej alternatívy tiež prekáža, že hlasovali aj za kontroverzné nariadenie o obnove prírody, proti ktorej bojujú poľnohospodári po celej Európe.

Podľa Lívie poslankyňa Neveďalová zrejme dúfala, že je hlasovania ostanú bez povšimnutia voličov. Je to, žiaľ, bežný jav, keď mnohí poslanci v Bruseli chcú byť za chrumkavých pred eurokomisiou. Lívia v reakcii na reakciu Neveďalovej uviedla, že jej to strkanie hlavy do piesku pred voličmi prekazila.

Vo videu nasleduje konfrontácia s výrokmi a komentovanie konania poslankyne, ktorá podľa Lívie „nič nevyvrátila“, ale práve naopak – len potvrdila, že v EP hlasovala za nezmysli. Lívii prekáža, že pani poslankyňa celú polemiku a reakciu viedla uštipačne, pričom si mala pomáhať aj urážkami.

Neveďalová sa napríklad snažila spochybniť Líviu podsúvaním naratívu o jej „hysterickosti na internete“. Tá reagovala poukázaním, že má síce mladý vek, ale to poslankyňu EP neoprávňuje k urážkam. Paradoxne dnes 41-ročná neveďalová bola v roku 2009 najmladšou slovenskou europoslankyňou a predtým sa angažovala v mládežníckych hnutiach…

Lívii nebralo ani vykrúcanie Neveďalovej, ktorá hlasovanie za odoslanie 50 miliárd eur Zelenskému režimu do Kyjeva obhajovala výstavbou hraničných prechodov, pretože slovenský podiel bude až 400 miliónov eur.

Neveďalová v reakcii tvrdí, že nerobí ako Lívia „infantilné videjká“ , ale vraj robí „poriadnu prácu“.

Ďalšou kontroverznou témou a hlasovaním bol súhlas smeráčky s uznesením o obnove prírody, voči čomu ostro protestujú farmári aj na Slovensku,. Lívia poslankyni pripomenula, že Agrárna komora, združujúca stovky poľnohospodárov a Únia združení vlastníkov neštátnych lesov ju prosili, aby za to nezahlasovala, pričom mali dať aj pádne argumenty ako to poškodí našich občanov.

„Vy ste ich ale odignorovali a zradili“, povedala na kameru Lívia.

V ďalšej časti sa ohradila voči povýšenectvu a urážkam, že je „Uhrík jugend“, trepe vraj piate cez deviate a má problém čítať s porozumením. Neveďalová vytiahla na mladú republikánku aj ďalšie difamačné nálepky: vraj je „radikálka, hysterická, zaslepená klamárka.

Angažovaná socialistka si neodpustila ani útok na svojho slovenského kolegu a šéfa hnutia Republika Milana Uhríka, ktorý je podľa nej údajne „zbabelý vodca, ktorý nič nerobí“.

Neveďalová dokonca vytiahla na Líviu metódu prevýchovy z čínskej kultúrnej revolúcie a poslala ju „robiť na pole nejakú manuálnu prácu“.

Lívii najviac prekážalo, že poslankyňa svojim hlasovaním paradoxne najviac ublížila ľuďom, ktorí na tom poli skutočne tvrdo a poctivo pracujú.

Keďže ani to nezabralo, Neveďalová vytiahla z rukáva žolíka a prirovnala mladú členku hnutia Republika k Progresívcom. „Vy ste so Šimečkom dve strany jednej mince“. Realita v praxi je však opačná. Lívia pripomenula ľavicovej političke, že to ona hlasujev EP spolu so Šimečkovcami.

Lívia reagovala rovnako s úsmevom a odkázala jej: „Pani europoslankyňa, už prestaňte s tým divadlom. Vy, aj Beňová, hlasujete za každý nezmysel, ktorý vám predložia“.

Lívia vzápätí urobila krátky odpočet hlasovaní týchto dvoch socialistiek:

  • podpora migračného paktu
  • zákaz áut so spaľovacím motorom
  • výzvy na odňatie práva veta
  • feministické nezmysli
  • Istanbulský dohovor
  • nariadenie o interoperabilnej Európe
  • a ďalšie kontroverzné opatrenia bruselských elít.

Podľa Lívie je ich výpočet hlasovaní proti Slovensku “siahodlný”. Odporučila preto M.Beňovej, aj K.Roth-Neveďalovej, aby si radšej podali prihlášku do Progresívneho Slovenska a šéfovi Smeru, Robertovi Ficovi, aby neposielal do bruselu dve progresívne kandidátky.

skspravy.sk

Príspevok Babský internetový wrestling: Lívia odhalila divadlo Beňovej a Neveďalovej je zobrazený ako prvý na .