Ako mladý Kaliňák starého Leška vyškolil

www.slovanskenoviny.sk/rss Kaliňák dal Leškovi príležitosť ospravedlniť sa mu, v opačnom prípade je pripravený podať na neho... Príspevok Ako mladý Kaliňák starého Leška vyškolil je zobrazený ako prvý na .

Ako mladý Kaliňák starého Leška vyškolil

www.slovanskenoviny.sk/rss

Kaliňák dal Leškovi príležitosť ospravedlniť sa mu, v opačnom prípade je pripravený podať na neho žalobu. Pyšný liberálny novinár však svoju chybu odmieta priznať a ospravedlniť sa neplánuje.

Kauza údajnej manipulácie nahrávky, ktorá jednoznačne dokazuje, že Lipšicovi chránenci z ÚŠP, prokurátori Ondrej Repa a Michal Šúrek, sa snažili ovplyvniť exvyšetrovateľa NAKA Mariána Kučerku, stále žije. Novinár Denníka N Marian Leško totiž Erika Kaliňáka (Smer-SD) v súvislosti s touto nahrávkou v nedávnom rozhovore s Monikou Tódovu nazval „kriminálnym luhárom“. Mladý politik Smeru to nenechal len tak a bývalého poradcu Zuzany Čaputovej s jeho klamstvami konfrontoval.

Lipšicov trápny pokus

Leškov útok bol reakciou na Kaliňákove video, v ktorom celú kauzu údajnej manipulácie nahrávky vysvetlil. Vo videu poukázal na to, že nahrávku síce upravil, ale len pre účely tlačovej konferencie, teda v zmysle kvality. Strana Smer-SD o tom aj informovala. Jej kontext a obsah sa však nijako nemenil. „Nič nie je manipulatívne zostrihané. Vety ani slová nie sú poprehadzované,“ povedal Kaliňák. Podľa neho bola nahrávka len skrátená a zvuk sa vyčistil.

Vysvetľujúce video Erika Kaliňáka prišlo po tom, čo Daniel Lipšic na tlačovej konferencii manipulatívne interpretoval posudok Kriminalisticko-expertízneho ústavu Policajného zboru, ktorému bola nahrávka podrobená. Expertíza nahrávky podľa Lipšica dokázala, že bola manipulovaná spôsobom, že bol zmenený obsah. To ale Kaliňák, ako sme písali vyššie, odmietol a vysvetlil a Lipšica obvinil z klamstva.

Leško narazil, ale hrá nechápavého

Roztržka medzi Kaliňákom a Leškom vyvrcholila, keď sa mladý poslanec a šéf poradcov premiéra Fica rozhodol novinára Denníka N konfrontovať na ulici. Dožadoval sa jeho vysvetlenia, prečo ho nazval kriminálnym luhárom. Celý incident je zachytený na videu.

Následne sa však obaja aktéri dohodli na spoločnom mediálnom dueli, ktorý sa uskutočnil v redakcii Startitup. Záznam z diskusie, ktorý dokazuje Leškove nepravdy, uverejnila strana Smer-SD na YouTube.

„Ja chápem, že sme vo vojne s novinármi, že nás nemajú radi. Ale tu pán Leško preukázateľne klamal. Tu musí byť červená čiara. Nech si novinári píšu a hovoria, čo chcú, nech majú svoje vlastné názory, ale nemôžu klamať,“ zdôraznil v debate mladý Kaliňák.

V policajnom posudku nahrávky sa okrem iného píše: „…dostupnými metódami a prostriedkami boli zistené znaky charakterizujúce manipuláciu s nahrávkou… nahrávka bola podrobená technickej úprave za účelom zlepšenia zrozumiteľnosti.“

Leško sa snažil presvedčiť Kaliňáka a divákov, že práve prvá citovaná časť z posudku dokazuje zmenu obsahu. Je to však logický nezmysel. Z citovaného jasne vyplýva presne to, čo tvrdí Kaliňák. A síce, že nahrávka bola manipulovaná, ale len v zmysle zvýšenia zrozumiteľnosti a nie zmeny obsahu.

„Dnes je vaša posledná možnosť priznať, že tam (pozn. v policajnom posudku) nie je ani mäkké f o obsahovej manipulácii nahrávky, ospravedlniť sa mi a ja to príjmem. Alebo ak ste rozhodnutý trvať na tom, že som kriminálny luhár, tak ja mám už pripravenú žalobu na vás,“ adresoval výzvu Kaliňák. Leško sa však ospravedlniť odmietol.

ereport.sk

Príspevok Ako mladý Kaliňák starého Leška vyškolil je zobrazený ako prvý na .