Americká kongresmanka Marjorie Taylor Greene podala pozměňovací návrh k návrhu zákona na poskytnutí zbrojní pomoci Ukrajině, že každý kongresman, který pro zákon zvedne ruku, musí povinně narukovat do ukrajinské armády

www.slovanskenoviny.sk/rss Předseda vlády ČR Petr Fiala mezitím nevyloučil použití 1,5 milionu eur ze slovenské sbírky v... Príspevok Americká kongresmanka Marjorie Taylor Greene podala pozměňovací návrh k návrhu zákona na poskytnutí zbrojní pomoci Ukrajině, že každý kongresman, který pro zákon zvedne ruku, musí povinně narukovat do ukrajinské armády je zobrazený ako prvý na .

Americká kongresmanka Marjorie Taylor Greene podala pozměňovací návrh k návrhu zákona na poskytnutí zbrojní pomoci Ukrajině, že každý kongresman, který pro zákon zvedne ruku, musí povinně narukovat do ukrajinské armády

www.slovanskenoviny.sk/rss

Předseda vlády ČR Petr Fiala mezitím nevyloučil použití 1,5 milionu eur ze slovenské sbírky v rámci české iniciativy. Podle časopisu Forbes ukrajinská armáda aktuálně na celé frontě vystřelí za celý den kvůli nedostatku munice jen 2 000 nábojů. Jinými slovy, ta slovenská sbírka nezajistí AFU dělostřelecké granáty ani na jeden celý den.

Po útoku Íránu na Izrael o víkendu minulý týden se začaly v pondělí v americkém Kongresu dít neuvěřitelné věci. Do té chvíle silně proti-ukrajinský a proti-válečný předseda dolní sněmovny Mike Johnson obrátil své postoje o 180 stupňů a oznámil, že již tuto sobotu nechá hlasovat o pěti zákonech na zbrojní a finanční pomoc Izraeli, Taiwanu, ale zejména Ukrajiny, a to de facto ve stejné výši, v jaké to již odhlasovala americká horní komora Senátu a právě Johnsonova dolní komora to až dosud blokovala.

Něco se stalo a republikán Mike Johnson úplně obrátil a začal mlít pořád dokola ty samé kecy jako většina válečných jestřábů v Kongresu, že na pomoci Ukrajiny závisí bezpečnost a osud Ameriky atd. Skupina Trumpových republikánů je v šoku a hrozí, že vyvolají hlasování o sesazení Mikea Johnsona z křesla předsedy dolní sněmovny. Co se stalo?

Mike Johnson (R), předseda Dolní komory amerického kongresu

Mike Johnson má syna Jacka, který má na podzim nastoupit na prestižní Námořní akademii v Annapolis [1], což je Vysoká škola válečná amerického Pentagonu a jde o nejprestižnější námořní válečnou akademii v zemích Kolektivního západu. Dostat se na tuto školu je možné pouze s mohutnou tlačenkou a američtí novináři začali ve čtvrtek přicházet na to, že za obratem Johnsona v kongresu stojí prostě obyčejný tlačenkostroj, ale na oplátku musí Johnson nechat hlasovat v Kongresu o zbrojní pomoci Izraeli, Taiwanu a hlavně Ukrajiny. Prostě tohle je korupce jako z učebnice, dámy a pánové.

Kdo zvedne ruku pro vyzbrojování Ukrajiny, ať narukuje na frontu na Ukrajině!

A tak v pondělí začal Johnson jako starý blázen tlachat o tom, že raději pošle na Ukrajinu munici, než aby tam poslal svého syna, čímž navíc zopakoval nedávnou výhrůžku senilního Joea Bidena, že když nebude schválen balík pomoci pro Ukrajinu, tak budou muset na Ukrajinu vyrazit američtí vojáci. Republikánská kongresmanka Marjorie Taylor Greene proto podala pozměňující návrh k zákonu pro vyzbrojování Ukrajiny, že každý kongresman, který pro tento zákon zvedne ruku, musí povinně narukovat do ukrajinské armády. Je jasné, že pozměňovací návrh neprojde, ale je to příhodná ukázka toho, jak by se to mělo řešit. Podporuješ válku? Vezmi samopal a jdi do té války sám, ale neposílej tam občany, kteří válku nechtějí! Rozumíš, Fialo?

Všichni republikánští vlastenci, kteří usilovali o ukončení vyzbrojování Ukrajiny, jenž probíhá na úkor ochrany amerických hranic, jsou zděšení a ptají, co se vlastně stalo, že došlo k takovému obratu Mikea Johnsona? Odpověď je jednoduchá – Každý americký politik má svou cenu! A pokud chcete takového politika zkorumpovat, aby začal dělat to, co do té doby odmítal a nechtěl, tak prostě mu musíte zaplatit cenu, kterou si řekne. A v tomto případě šlo podle všeho o službičku, která se samozřejmě nedá nikomu prokázat, je to nehmotný úplatek, prostě přijetí jeho syna na prestižní Vysokou školu válečnou v Annapolis!

Republikánský šéf dolní komory kongresu posílá syna na prestižní válečnou školu v Annapolis. To je ale náhoda!

Tato akademie je přípravkou na budoucí generály a členy generálního štábu amerických ozbrojených sil. Neoconi prostě asi našli slabé místo Mikea Johnsona v jeho rodině a zkorumpovali ho skrze zajištění zářné vojenské kariéry pro jeho synka. Každý politik má svou cenu. Johnson za to zaplatí zřejmě odvoláním ze své funkce předsedy Dolní komory, republikáni ho dříve či později sežerou zaživa, protože Johnson už naznačil, že chce zákony na zbrojní pomoci Izraeli, Taiwanu a Ukrajině protlačit v dolní komoře s pomocí Demokratů, navzdory odporu vlastních republikánů. Johnson je prostě od tohoto okamžiku zrádce v jejich řadách.

Není proto divu, že republikánská kongresmanka Marjorie Taylor Greene zahájila proces odvolání Mikea Johnsona z pozice předsedy Dolní sněmovny Reprezentantů a situace pro Johnsona se stává neudržitelnou poté, co i Donald Trump se na síti Truth postavil proti dalším penězům pro Ukrajinu, které by prý měla poskytnout Evropa, protože Ukrajina je podle Trumpa problém Evropy.

Teoreticky může Johnsonův návrh na schválení pomoci Izraeli, Taiwanu a Ukrajině projít, a to s pomocí hlasů Demokratů, což ale povede ke konci politické kariéry Mikea Johnsona, protože půjde o zradu Republikánské strany, resp. Donalda Trumpa a jeho křídla republikánů v kongresu.

VIDEO: Fiala nevyloučil použití slovenské sbírky na úhradu munice pro Ukrajinu v rámci české iniciativy

Je dokonce možné, že pokud dojde na hlasování o odvolání Johnsona z funkce předsedy komory, že ho podrží svými hlasy právě Demokraté. Marjorie Taylor Greene ve čtvrtek odpoledne prohlásila, že Johnson už není mluvčím Republikánů, ale Demokratů, se kterými v zákulisí vyjednává schválení zbrojních zákonů v dolní komoře navzdory odporu Republikánů. Prostě Deep State natvrdo zkorumpoval Mikea Johnsona skrze lukrativní flek pro jeho syna na škole v Annapolis, kam se dostávají jenom synáčkové z elitních rodin Deep State, synkové dnešních generálů a potomci slavných absolventů. Prostě tlačenka byla nabídnuta za protislužbu protažení zbrojních balíků pro 3 země v Dolní komoře a Johnson na to kývnul. Teď je za zrádce a bude oheň na střeše.

A v této souvislosti je dobré zmínit opět Petra Fialu, ke kterému se donesly informace od neziskovek ze Slovenska, které v rámci sbírky vybraly od slovenských chciválků 1,5 milionu EUR a slovenská sórošovská média z toho mají doslova druhé Vánoce. Přitom ani jedno slovenské médium za celou válku na Ukrajině nedalo na stůl čísla, tedy porovnání objemů, kolik se za poskytnuté peníze vlastně získá zbraní a munice, a jak dlouho to Ukrajincům vydrží na frontě.

Redakce Aeronetu to spočítala za vás a čísla vám asi vyrazí dech. Tedy ne vám jako čtenářům, ale chciválkům, kteří se skládají na munici pro Ukrajinu. Tyto sbírky se týkají peněz na nákup dělostřeleckých granátů standardních ráží 155mm (NATO) a 122mm (Soviet). Ukrajina ze západní pomoci používá dnes prakticky už jen NATO munici ráže 155mm, protože původní sovětská munice již byla Ukrajině beze zbytku poskytnuta formou darů v uplynulých 2 letech a další už v Evropě není a těžko se shání, protože země, které ji mají, ji dodávají naopak jen Rusku. Budeme tedy počítat jen současnou moderní munici NATO ráže 155 mm.

Jeden granát 155mm dnes stojí v průměru 3 000 EUR, před válkou to byla jen třetina

Podle zbrojních serverů stojí jeden dělostřelecký granát v dnešní době v průměru 3 000 EUR [2]. Dávno pryč jsou doby, kdy se v době míru prodávaly tyto granáty v průměru za 1 000 a až 1 300 EUR/USD. Cena na trhu vyrostla v podstatě trojnásobně. Pokud ale budeme uvažovat, že nějaký zbrojní sklad nebo zbrojovka nabídne v rámci české iniciativy munici pro Ukrajinu za původní cenu 1 000 EUR za jeden 155mm dělostřelecký granát, potom za těch 1,5 milionu EUR ze slovenské sbírky se pořídí jen 1 500 kusů!

A pokud vás zajímá, na jak dlouho těchto 1 500 kusů Ukrajině vydrží na frontě, tak i to jsme zjistili. Podle časopisu Forbes a jeho článku [3] z poloviny března v současné chvíli ukrajinská armáda na celé frontě vystřelí za celý den kvůli nedostatku munice jen 2 000 nábojů! Jinými slovy, ta slovenská sbírka 1,5 milionu EUR nezajistí AFU dělostřelecké granáty ani na jeden celý den! Ruská armáda přitom v polovině března, ve stejnou chvíli, oznámila [4] informaci, že denně na Ukrajině vystřílí 10 000 dělostřeleckých granátů. Tedy 5x více za den než Ukrajinci.

Ani během ofenzívy nedokázala AFU přestřílet ruskou artilérii, denně by potřebovala 20 000 granátů

Al-Jazeera uveřejnila [5] s odvoláním na bruselské zdroje informaci, že AFU minulý rok po zahájení své letní ofenzívy střílela na Rusy 4 000 až 7 000 dělostřeleckých granátů denně, což i tak bylo méně, než kolik teď Rusové střílí na Ukrajince ve chvíli, kdy jejich ofenzíva už dávno skončila a selhala. Ukrajinská armáda před pár dny oznámila [6], že aby mohla Rusy přestřílet, potřebuje nutně 20 000 dělostřeleckých granátů na každý jednotlivý den, a to za předpokladu, že ale Rusové rovněž nenavýší v zrcadlové odvetě počet vystřelených granátů.

V takovém případě by Ukrajina potřebovala o tolik více granátů, aby byl zachován ukrajinský převahový poměr 2:1 ve prospěch AFU. To by znamenalo při dnešních cenách 155mm munice, že Ukrajina denně vystřílí granáty za 60 milionů EUR, to je 1,8 miliardy EUR za měsíc a jenom za 155mm munici, nic víc dalšího. Když si uvědomíte, že slovenští chciválkové se složili sotva na jeden den střelby 155mm municí při současném úsporném střílení AFU v průměru 2 000 granátů za den, tak vám začne docházet ta tristní a neřešitelná situace pro Ukrajinu.

Standardní sovětská 122mm dělostřelecká munice. Na fotografii učební munice pro ruské válečné školy

Válka je obrovsky náročná nejen na lidské maso a lidské zdroje, ale především finančně. Česká média to potvrzují, když před pár dny odhalila [7], že Německo v rámci české iniciativy nakoupí ve světě za komerční ceny pro Ukrajinu 180 000 granátů ráže 155mm v ceně 3 200 EUR za jeden granát, takže za cenu vyšší, než je současný  průměr. Protože platí děsivá rovnice, že čím déle válka trvá, tím je munice na trhu dražší a dražší. Není divu, že Trump to nechce financovat a chce to přenést na bedra evropských daňových soumarů.

A protože evropská kasa je po Covid-19 operaci doslova zu grunt, je jasné, že Ukrajina válku prostě nedá a finančně vykrvácí. Taková je prostě realita a teď jde jen o to, kdo bude krvácet společně s Ukrajinou a jak moc. Při pohledu na šíleného Fialu mám pocit, že chce vést válku proti Rusku úplně sám, možná i ve chvíli, kdy Ukrajinci to sami zabalí, ale Fiala bude dál burcovat do tažení na Moskvu a bude pořádat podobné sbírky jako progresivní sórošovci na Slovensku.

-VK-

Šéfredaktor AE News

Zdroj: aeronet.news

Príspevok Americká kongresmanka Marjorie Taylor Greene podala pozměňovací návrh k návrhu zákona na poskytnutí zbrojní pomoci Ukrajině, že každý kongresman, který pro zákon zvedne ruku, musí povinně narukovat do ukrajinské armády je zobrazený ako prvý na .