VIDEO: Rusi cvičia v Karibiku útok! Budíček pre Američanov

www.slovanskenoviny.sk/rss Z Havany do Washingtonu, 1820 km v priamom smere: „Kaliber“ priletí veľmi rýchlo. Odpálenie „elektronických rakiet“ ruského... Príspevok VIDEO: Rusi cvičia v Karibiku útok! Budíček pre Američanov je zobrazený ako prvý na .

VIDEO: Rusi cvičia v Karibiku útok! Budíček pre Američanov

www.slovanskenoviny.sk/rss

Z Havany do Washingtonu, 1820 km v priamom smere: „Kaliber“ priletí veľmi rýchlo. Odpálenie „elektronických rakiet“ ruského námorníctva pri pobreží Kuby ukázalo Spojeným štátom, ako dlho bude trvať evakuácia, píše autor Sergej Aksionov. 

Výstraha

Moskva naďalej demonštruje Spojeným štátom a NATO svoju pripravenosť použiť „špeciálne zbrane“ ako reakciu na povzbudzovanie Kyjeva zo západu, na útoky na ruské územie, vrátane odľahlých cieľov.

Ruské manévre

Podľa ruského ministerstva obrany, počas druhej etapy cvičení nestrategických jadrových síl, vyšli posádky námorníctva na more do určenej hliadkovej oblasti. Predtým riešili úlohy použitia „špeciálnej“ (t. j. jadrovej) cvičnej munície na vybavenie námorných a pozemných nosných rakiet. Súbežne s cvičeniami pri pobreží Európy, cvičí ruská flotila podobným spôsobom aj na západnej pologuli, v rámci návštevy fregaty Admirál Gorškov a jadrovej ponorky Kazaň na Kube.

Ruská fregata Admirál Gorškov:

Útok na Ameriku

Krátko pred príchodom do havanského prístavu precvčili posádky fregaty a ponorky použitie vysoko presných raketových zbraní. Použili metódu počítačového modelovania, ktorá označovala námorné skupiny fiktívneho nepriateľa, vo vzdialenosti viac ako 600 kilometrov. Ponorka Kazaň vykonávala výcvik pod vodou.

Putinova asymetrická odpoveď

Rusko sústreďuje Kalibre a Zirkóny z celého sveta na samom prahu Spojených štátov. Zatiaľ, čo svet sledoval, ako Admirál Gorškov a jadrová ponorka Kazaň smerovali z Arktídy na Kubu, krížnik Varjag a fregata Maršál Šapošnikov smerujú zo Stredozemného mora rovnakým kurzom.

Putinova hrozba

Hrozbou pre Američanov, zvyknutých žiť v mierovom pokoji, ak budú na Ukrajine aj naďalej takí bezohľadní a drzí ako dnes, je takmer neodvratný masívny úder hypersonickými zbraňami z krátkej vzdialenosti na ich územie. Ruský prezident na stretnutí so zahraničnými novinármi 5. júna v Petrohrade otvorene vyhlásil, že takáto asymetrická odpoveď Spojeným štátom zo strany Moskvy je prinajmenšom možná, píše autor.

Putin varuje: dajú zbrane, kde uznajú za vhodné  

Podľa Putina je dodávanie zbraní zo Západu Ukrajine ich priamou účasťou v krutom konflikte, na strane smrteľného nepriateľa Ruska. „Takéto akcie budú konečné, teraz dosiahli najvyšší stupeň konfrontácie a úplne zničia medzinárodné vzťahy. Podkopú medzinárodnú bezpečnosť. V konečnom dôsledku, ak uvidíme, že sú tieto krajiny zaťahované do vojny proti nám (a to je ich priama účasť vo vojne proti Ruskej federácii), potom si vyhradzujeme právo konať podobným spôsobom“, vyhlásil Putin. „Ak niekto považuje za možné dodať takéto zbrane do bojovej zóny, aby zasiahli naše územie a spôsobili nám problémy, tak prečo nemáme právo dodávať naše zbrane takej istej triedy do tých oblastí sveta, kde sa budú vykonávať údery na citlivé objekty tých krajín, ktoré to robia vo vzťahu k Rusku? To znamená, že odpoveď môže byť asymetrická. Porozmýšľame nad tým“, uzavrel Putin.

/ hlavnydennik.sk /

Príspevok VIDEO: Rusi cvičia v Karibiku útok! Budíček pre Američanov je zobrazený ako prvý na .