VIDEO: Fico vyjadril vážne obavy, že Západ ide na Ukrajine do najhoršieho riešenia.

www.slovanskenoviny.sk/rss „Pred narýchlo zvolanou bojovou poradou v Paríži, na ktorej zajtra budem, zvolávam bezpečnostné, vládne a... Príspevok VIDEO: Fico vyjadril vážne obavy, že Západ ide na Ukrajine do najhoršieho riešenia. je zobrazený ako prvý na .

VIDEO: Fico vyjadril vážne obavy, že Západ ide na Ukrajine do najhoršieho riešenia.

www.slovanskenoviny.sk/rss

„Pred narýchlo zvolanou bojovou poradou v Paríži, na ktorej zajtra budem, zvolávam bezpečnostné, vládne a politické zložky štátu. Zabránim účasti slovenských vojakov vo vojne na Ukrajine aj keby som mal prísť o funkciu predsedu vlády,“ vyhlásil premiér.

Západ má podľa predsedu vlády SR Roberta Fica dve možnosti, a to buď ďalšiu eskaláciu napätia a vojenskú podporu Ukrajiny, alebo predstaví zmysluplný mierový plán.

Premiér Robert Fico (Smer-SSD) zvolal na pondelok (26. 2.) ráno bezpečnostnú radu a vládu, rokovať chce aj s koaličnými partnermi. Urobil tak v súvislosti s plánovaným stretnutím partnerov z Európskej únie (EÚ) a NATO v Paríži, kde by sa malo diskutovať o situácii na Ukrajine. Premiér o tom informoval na sociálnej sieti.

„Z informácií o témach, o ktorých máme v pondelok hovoriť, ide mráz po chrbte. Aj preto musím ráno hovoriť s bezpečnostnými, spravodajskými a politickými zložkami štátu,“ vyhlásil premiér.

Priblížil, že na rokovaní vo Francúzsku by sa mali zúčastniť partneri z EÚ a NATO, venovať by sa mali práve Ukrajine.

Západ má podľa neho dve možnosti, a to buď ďalšiu eskaláciu napätia a vojenskú podporu Ukrajiny, alebo predstaví zmysluplný mierový plán. Fico očakáva prvú možnosť. Deklaroval pritom, že urobí všetko pre to, aby zabránil priamej účasti slovenských vojakov vo vojne, aj keby ho to malo stáť funkciu premiéra.

Viac vo videu:

Zdroj: tvnoviny.sk / YouTube / InfoVojna

Príspevok VIDEO: Fico vyjadril vážne obavy, že Západ ide na Ukrajine do najhoršieho riešenia. je zobrazený ako prvý na .